Žijeme v dobe, kedy v telefóne nemáme len kontakty našich priateľov, fotografie, ale aj tajomstvá, prácu, rodinu či naše zdravotné záznamy. V skratke, v mobile je skoro celý náš život a aplikácie sa stali každodenným pomocníkom nejednej z nás.

Pripravili sme si pre teba krátky prehľad bezplatných aplikácií, ktoré by ti v mobile určite nemali chýbať.

Najlepšia priateľka každej ženy

Patríš medzi ženy, ktorým robí problém udržať v hlave aj zoznam bežných povinností a na sledovanie správneho užívania antikoncepcie ti už nezostáva čas? S aplikáciou Cami app sa ti to už nestane. Táto veľmi jednoduchá a prehľadná aplikácia na to bude myslieť za teba. Aplikácia nesleduje len užívanie antikoncepcie, ale ponúka aj sledovanie ovulácie a plodných dní, možnosť zaznamenať zmeny nálad či se*uálny styk.

Vďaka tejto aplikácii už nikdy nebudeš musieť rozmýšľať, či si tabletku užila, alebo nie. Sama sa ti pripomenie. Medzi konkurenciou vyniká priamou možnosťou konzultácie s gynekológom či sekciou s otázkami a odpoveďami o správnom užívaní antikoncepcie. Okrem toho, aplikácia vie vyhľadať najbližšiu lekáreň, kde si môžeš vybrať svoj recept a dokonca ti aj pripomenie návštevu gynekológa.

zdroj: DIVINO
zdroj: DIVINO

Pre milovníčky zorganizovaného života

Ak sa tvoj život nezaobíde bez zoznamov a to-do listov, Todoist je aplikácia pre teba. Zabudni na papierové diáre či lepiace papieriky rozhádzané po celej obývačke. Táto aplikácia ti pomôže zmanažovať tvoje úlohy, projekty či splniť tvoje ciele.

Môžeš ju využiť na tvorbu nákupných zoznamov, to-do listov, zoznamov na zabalenie kufrov na dovolenku či zapisovanie obľúbených citátov. Skrátka, je to prehľadná aplikácia ktorá sa stane súčasťou tvojho každodenného života. A aby ti naozaj nič neušlo, Todoist ti všetky terminované úlohy pripomenie mailom.

zdroj: DIVINO

Vysaď les, pi vodu

Aj ty patríš k tým ženám, ktoré si na pravidelnú hydratáciu spomenú večer pred spaním? Potrebuješ si pravidelne pripomínať denný prísun tekutín? Potom je Plant Nanny presne pre teba. Aplikácia ti vypočíta primeraný denný prísun vody a pravidelne ťa vyzve k osvieženiu tvojho tela.

Špeciálna je v tom, že sa vďaka tvojmu pitnému režimu staráš o rastlinku, ktorá buď prekvitá (ak piješ pravidelne) alebo vysychá (ak piješ málo). Čím dlhšie budeš aplikáciu využívať, tým viac rastliniek budeš môcť pestovať. Možno sa ti dokonca podarí vysadiť celý les. Všetko ale závisí od tvojho pitného režimu.

zdroj: DIVINO

Ekologickejšie nakupovanie bez zbytočných plastov

Ak si vášnivou nákupnou maniačkou a tvoja peňaženka praská pod náporom akýchkoľvek vernostných kariet, praktickú aplikáciu Stocard určite oceníš. Čiarové kódy z klubových kariet jednoducho naskenuješ do aplikácie a vytvoríš si tak praktický zoznam, ktorý budeš mať neustále po ruke.

Pri pokladni jednoducho ukážeš obrazovku svojho telefónu. Konečne si môžeš byť istá, že na zbieranie vernostných bodov nikdy nezabudneš.

zdroj: DIVINO

Nezostávaj nikomu nič dlžná

Zdieľaš domácnosť s množstvom priateľov alebo len rada chodíš do spoločnosti? Rozlúč sa s rozpormi a nepríjemnými konverzáciami o financiách a využi Splitwise. Táto aplikácia je ideálna na rozrátanie výdavkov za vedenie domácnosti či spoločné výlety, na ktoré sa skladá väčšie množstvo ľudí.

Záznamy sa ukladajú do prehľadných tabuliek a tak už nikdy nebudeš mať problém odsledovať svoje podlžnosti.

zdroj: DIVINO

Všetky výdavky v krásnych koláčových grafoch

Chceš sledovať to, koľko mesačne minieš na potraviny, drogériu či zábavu v meste? Aplikácia Wallet ti pomôže zmanažovať všetky svoje financie a tak budeš mať neustále prehľad o tvojich príjmoch i výdajoch. Aplikácia dokáže sledovať tvoj rozpočet a postará sa o to, aby si sa naučila zdravo narábať so svojimi financiami.

Ak chceš, môžeš prehľad o svojich financiách zdieľať so svojou rodinou, prípadne partnerom. Aplikácia ti umožní vytvárať si finančné ciele, ktoré ti pomôžu ku koncu mesiaca ušetriť pár drobných, ktoré môžeš použiť napríklad na výlet s kamarátkami.

zdroj: DIVINO

Športuj so svojimi priateľmi

Nenahraditeľná aplikácia pre tých, ktorí si chcú viesť záznamy o svojej fyzickej aktivite. Strava ti pomáha zaznamenávať si svoje športové výkony a porovnávať ich s tvojimi priateľmi. Aplikácia zaznamenáva rýchlosť, vzdialenosť či čas vykonávaného športu.

Všetky tieto údaje dokáže porovnávať so štatistikami tvojich priateľov, s ktorými sa tak môžete zapojiť do jemného priateľského súťaženia. Strava podporuje využívanie smart hodiniek, takže pri športovaní nemusíš riešiť otázku, kam odložíš svoj telefón.

zdroj: DIVINO

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.