instagram.com/prettybookplaces

V dobe plnej mobilov, internetu a sociálnych sietí, buď iná a zober do ruky knihu. Napríklad aj tú, ktorá ťa nižšie najviac zaujme. Tieto knihy ťa veľa naučia, no zaručujem ti, že ťa nebudú nudiť a nie sú plné poučiek, pretože sú písané ľahko a miestami vtipne.

Bez hanby o ohanbí – Nina Brochmann, Ellen Stokken Dahl

Túto knihu by si mali povinne prečítať všetky dievčatá a ženy. Dozvieš sa v nej všetko to, čoho si sa vždy bála opýtať. Vďaka tejto knihe sa veľa naučíš, miesto tam dole už nebude tabu a nebudeš sa hanbiť. Kniha je doplnená o ilustrácie, ktoré dodávajú výkladu sviežosť a vtipnosť.

Vyser sa na to a začni žiť naplno – Gary John Bishop

Kniha, ktorá ti podá pravdu úplne bez výhovoriek. Najprv ťa naučí, že chyba môže byť aj na tvojej strane, nie len na strane druhých. No a potom ti s humorom vysvetlí, ako na to, aby si všetko príliš nerozoberala a aby si získala (aspoň z časti) nadhľad.

Manuál pre úspešné dievčatá – Paolo Cognetti

V tejto malej a útlej knižke nájdeš 7 poviedok, ktoré ťa prevedú rôznymi typmi žien. Vďaka týmto poviedkam sa zasmeješ, pretože sú písané s vtipom a priamočiarym štýlom, no hlavne pochopíš, prečo prichádzaš o šťastie a naučíš sa, ako ho môžeš nájsť.

Taktne o tráviacom trakte – Giulia Enders

Áno, aj kniha s týmto názvom môže byť vtipná a náučná. Mladá lekárka ti v tejto knihe vysvetlí, ako fungujú tvoje črevá a nezabudne na všetky detaily, ktoré by si mala vedieť. Kniha je písaná ľahko, uvoľnene a budeš sa veľa smiať na tom, aké obrázky v nej nájdeš.

Moc faktov – Hans Rosling, Ola Rosling, Anna Rosling Rönnlund

S touto knihou sa ti zmení pohľad na svet. Zistíš, že sa máš oveľa lepšie, než si myslíš a dozvieš sa zaujímavé štatistiky. Kniha je plná príbehov a faktov, ktoré si ľahko zapamätáš, pretože v tebe vzbudia zvedavosť.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife