Dlhé večery, prvý pohár vareného vína a pečené gaštany. Filmové maratóny pod huňatou dekou – s ním – či bez neho. Kostýmy, make-up a halloweenska párty s kamoškami. Vonné sviečky, farebné prechádzky, tekvicová polievka a horúce kakao od mamy. Október.

Chceme – nechceme, musíme si priznať, že leto sa s nami definitívne rozlúčilo. A aby z toho všetkého nevznikla ruka v ruke s nádchou melancholická nálada, rozhodli sme sa odporučiť ti 5 obľúbeností pre tento mesiac. Tie ti nielen vyčarujú široký úsmev na tvári, ale aj tú pravú jesennú náladu.

Aby bol október znesiteľnejší a ešte viac farebný.

1. Tip na čo pozerať
Ako inak – papučová kultúra v perinách a s dobrým jedlom pri dobrom seriáli. Do plaviek si predsa už schudla, dopraj si oddych. Pri tejto príležitosti horíme nedočkavosťou na pokračovanie seriálu STRANGER THINGS. Ak si aj ty veľkým fanúšikom fantasy a drámy, nenechaj si ujsť tento seriál. Pre októbrový večer je tou pravou voľbou – záhadný a mysteriózny. Sľubujem, že ho budeš sledovať so zatajeným dychom.

pinterest.com

2. Niečo z kníhkupectva
Urobiť si radosť dobrou knihou nie je hriech, ale jesenná nutnosť. Dobre vieme, že práve teraz je to začarované obdobie, kedy sa ti nič extra nechce. Vyskúšaj leňošiť v posteli s dobrou knihou a nebudeš pociťovať výčitky svedomia za sladké ničnerobenie. A ak bude v angličtine alebo v inom cudzom jazyku, bude to naozaj efektívne oddychovanie. Nás naposledy zaujala kniha Love – style – life. “Jediná kniha o štýle, ktorú potrebuješ.” Autorkou knihy je známa ilustrátorka, fotografka a zakladateľka módneho blogu. V knihe nájdeš módne tipy odporúčania, ale aj tému lásky a vzťahov, úspešného života a kariéry. To znie dobre, nie?

pinterest.com

3. Udalosť mesiaca

V oblasti módy ešte chvíľu zostaneme. Aby si nesedela len doma v teplých papučiach, pozývame ťa na veľkolepé podujatie – Fashion LIVE!,ktoré odporúčame každej veľkej módnej maniačke. Môžeš sa tešiť na prehliadky slovenskej a zahraničnej módy, ale aj rôzne showroomy priamo na podujatí, kde si budeš môcť originálne fashion kúsky zakúpiť.

fashionlive.sk

Novinkou tohtoročného Fashion LIVE! je aj prehliadka GREEN CARPET, ktorý odporúčame vidieť, pretože sa bude venovať dôležitosti udržateľnej módy. Predstavia sa tu značky ako Nosene, Bartinki a dizajnérka Maja Božovič.

fashionlive.sk

Návštevou podujatia podporíš myšlienku celého projektu, ktorého cieľom je prinášať lokálnu aj svetovú módu čo najbližšie ľuďom. My ti ručíme kvalitný a inšpiratívny zážitok. Vidíme sa 18.- 20. októbra v Starej tržnici v Bratislave. Viac o akcii nájdeš TU.

4. Niečo kreatívne na veľké plány
Toto je to pravé obdobie pre nové ciele a veľké plány do blízkej budúcnosti, alebo rovno až do nového roka. Kam pôjdeš, čo všetko chceš vidieť, čo si odfotiť a kde, za kým prísť a kam? Plánovanie výletov, udalostí a nové možnosti zaženú melancholický pocit, pretože sa budeš mať na čo tešiť. V obchodoch sú už krásne diáre na nový rok, motivačné zápisníky alebo cestovateľské denníky.

 

5. Pohoda aj v kúpeľni
Asi budeš súhlasiť, ak povieme, že nie je nič lepšie, ako domáce wellnes po uzimenom a upršanom dni. Urobiť si beauty deň a vyhradiť si čas iba pre seba. Na vystresovanú tvár nanes pleťovú masku a uvoľni myseľ aj telo v horúcom kúpeli s vínom v ruke. Odporúčame vonnú sviečku na naladenie atmosféry a populárne šumivé bomby do kúpeľa.

pinterest.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.