instagram.com/dailymail

Lásku až za hrob preukázal svojej snúbenici 35-ročný Číňan, ktorý si svoju milovanú partnerku vzal za manželku. Avšak, srdcia ľuďom trhá fakt, že sa tak stalo na jej pohrebe. Podľa DailyMail jej tak chcel dokázať svoju vernosť aj po tom, čo prehrala boj s rakovinou prsníka. 

Xu Shinan sa s Yang Liu zoznámil ešte na škole v roku 2007, kde sa z nich stali spolužiaci. Priateľstvo prerástlo v lásku a v roku 2013 sa aj zasnúbili. Svadba sa však nekonala, pretože Yang 3 mesiace po zásnubách diagnostikovali rakovinu prsníka. Ich život sa tak obrátil na boj s touto zákernou chorobou, aby si mohla Yang splniť sen a stať sa nevestou. Zdravou.

Ako povedal Xu, jeho snúbenica bola počas celého liečenia veľmi statočná, nikdy neplakala a ani sa nesťažovala. Dokonca prostredníctvom sociálnych sietí podporovala iných ľudí, ktorí taktiež bojovali s touto chorobou. Keď už to vyzeralo, že svoj boj vyhrala, a pár opäť začal chystať svadbu, rakovina sa jej po roku vrátila.

zdroj: Dalian Evening News

Spoločne začali cestovať po krajine v nádeji, že nájdu lekára či novú metódu liečenia, ktorá by im dokázala pomôcť. Aj keď hlavná myšlienka ich cestovania bola smutná, Xu tvrdí, že to bol krásny čas. Po takmer 6 rokoch boja ale Yang upadla do kómy a zákernej chorobe podľahla. Podľa čínskej tradície s ňou po smrti strávil Xu 24 hodín denne po dobu 7 dní, aby jej vzdal úctu.

Po tom, čo zomrela zistil, že si do nákupného košíka v jednom e-shope vložila svadobné šaty ešte skôr, ako bola poslednýkrát hospitalizovaná. Rozhodol sa, že sen byť nevestou jej splní. A tak mala Yang na svojom pohrebe oblečené vysnívané svadobné šaty a vedľa nej jej svoj svadobný sľub povedal muž jej života. Na pohrebe sa zúčastnila najbližšia rodina a priatelia, a okolo rakvy bolo uložených 169 kytíc ružových ruží, ktoré mala Yang najradšej. „Neboj sa manželka, zvyšok života bude pre mňa bolestivý, ale nevzdám sa,“ s týmito slovami sa s ňou Xu rozlúčil.

zdroj: Dalian Evening News

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife