Ach tie naše trápenia. Akéhokoľvek druhu. Avšak najťažšie sú tie, pre ktoré nám srdce krváca. Prečo krváca? Lebo je zlomené. A nielen raz, ale niekoľkokrát. Každá jedna ranka na ňom nás vie sužovať viac a viac. Áno, aj takto sa to dá obrazne opísať a každý chápe o čo ide. Bolesť alebo ten nepríjemný pocit na hrudi, ktorý zostáva s nami dni, mesiace, u niekoho dokonca roky. Bolesť vyvolaná z neúspešného vzťahu alebo neopätovanej lásky. Oboje bolí a extrémne.

Položme si otázku a úprimne na ňu odpovedzme. Koľkokrát sme takéto niečo cítili? Presne tak, v dnešnej dobe vzťahov – nevzťahov, veľmi veľakrát. Chce ma? Nechce ma? Sme kamoši? Alebo sme niečo viac? O čo presne medzi nami ide? Takéto otázky väčšinou víria každej z nás v hlave a toto všetko vedie iba k trápeniu, ktoré sa prehlbuje a my trpíme.

zdroj: pinterest.com

Jednoducho je taká doba, plná príležitostí a nikto sa nechce viazať. Lebo čo ak príde niečo lepšie. Alebo keď môže mať ten človek, čo v nás trápenie vyvoláva, hneď viacero objektov záujmu, ktoré robia presne to, čo on chce. Tomu človeku to takto vyhovuje. Možno aj nám, ale nie vždy. Sme šťastní, ale iba chvíľkovo. Iba vtedy keď on chce. A potom zase príde trápenie, hodiny preplakané do vankúša, nekonečné otravovanie kamarátov o svojich pocitoch a každodenné smutné výrazy ako na pohrebe. Inými slovami, ignorujeme pravdu kvôli dočasnému šťastiu.

Ale dosť! Treba to ukončiť, pretože takto to nikam nevedie. Ak ťa to ničí, je čas odísť z toho, čo ti trápenie spôsobuje. Samozrejme, že je to ťažké, ale ak to dokážeš, oslobodíš sa a získaš silu. Nemôžeš, však, pokoj očakávať ihneď. Pôjde to pomaly, bude to dlhá cesta, ale budeš sa cítiť stále lepšie. Vráti sa ti tvoj úsmev na tvári, tvoj veselý pohľad na svet. Začneš si viac užívať život.

Zároveň zistíš, že máš okolo seba ľudí, ktorí sú pri tebe, motivujú ťa a podporujú ťa v tvojom rozhodnutí. Niektorí priatelia ti dokonca otvoria oči. Zistíš, že si bol niekoho bábkou, že si iba slepo poslúchal. Zistíš, že ten človek, kvôli ktorému ti srdce krvácalo, má zrazu kopec negatívnych vlastností, ktoré sme prehliadali. A toto všetko ti začne dávať silu.

zdroj: unsplash.com

 

Ak sa uzavrieš do seba a budeš tu len pre neho, tak ten, na ktorého čakáš, ťa nikdy nenájde. Prečo sa ničiť pre niekoho, pre koho to absolútne žiadny význam nemá. Nebuď niekoho hračkou. Máš svoju hrdosť. Si krásna mladá žena, čo má celý život pred sebou a s ním ešte plno možností. Aj keď sa tak teraz možno necítiš, ak sa od neho oslobodíš, znova sa ti objaví úsmev na tvári, tvoja stratená energia investovaná do niečoho bezvýznamného a hlavne otvoríš sa znova svetu.

Nechaj ho ísť. Nevzdávaj to, pretože to, čo ťa čaká potom, naozaj stojí za to. A jedného dňa ťa niekto tak silno objíme, že všetky tvoje zlomené kúsky sa opäť spoja dovedna.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.