instagram/anna.bohodecor/casaluma_

Tak, ako máme všetci odlišný vkus na jedlo, partnerov či šaty, máme iné predstavy aj o tom, ako by mal vyzerať náš domov. Chceme, aby bol odrazom našej osobnosti, aby v ňom boli detaily, ktoré sa nám páčia a vždy, keď si v ňom budeme užívať pohodu, chceme sa cítiť naozaj ako v dome snov.

Lenže, keď príde ten moment, kedy si máš vyberať, ako si svoje nové bývanie zariadiš, zrazu si úplne zmätená. Páčia sa ti rôzne interiérové štýly, iné farebné kombinácie, nevieš, či ísť do dreva alebo skla, jednoducho, nemáš v tom jasno. Myslela si si, že vieš, ktorým smerom ísť, no čím viac si prezeráš inšpirácie na internete, tým viac pochybuješ o svojej pôvodnej myšlienke.

Vieš, že to, čo si vyberieš, bude zrejme na dlhé roky a nebudeš chcieť znova investovať peniaze do prerábania. Na rovinu, zariadiť si v dnešnej dobe celé bývanie je naozaj nákladné.

I keď sa rozhodneš pre lacnejšie varianty nábytku, budeš ho kvôli opotrebovanosti musieť vymeniť skôr, ako keby si na neho minula o čosi viac. Ak sa chystáš do domu či bytu, v ktorom chceš stráviť roky, pamätaj, že kvalita je na prvom mieste. Preto musíš starostlivo zvážiť, čo vyberať.

Ako teda rozhodnúť, ktorý štýl sa ti naozaj páči?

Na toto existuje jeden veľmi ľahký, no účinný trik, pri ktorom budeš možno aj sama prekvapená. Potrebuješ na to iba sociálnu sieť Instagram alebo iné médium, kde si môžeš ukladať fotografie do jedného albumu tak, aby si ich mala vedľa seba.

Vždy, keď budeš mať čas, prezeraj si aspoň chvíľu rôzne stránky s interiérovým dizajnom alebo heštegy, ktoré s ním súvisia (homeinspo, interiordesign, homedesing, homedecor, homeideas, … ) a ak nájdeš fotografiu, ktorá sa ti naozaj páči – vďaka celkovej atmosfére či jednotlivým kúskom na nej, ulož si ju.

Rob to s odstupom niekoľkých dní, ideálne aj týždňov či mesiacov vopred, keďže sa postupne môže meniť tvoj vkus. Po čase uvidíš, že fotografie v albume k sebe ladia, aj keď nie sú z toho istého bytu či domu. Keď sa pozrieš na náhľad albumu, bude ti jasné, ktoré farby preferuješ, ale aj to, pri akom štýle si cítila, že by si sa v ňom mohla nájsť.

Možno budeš aj sama prekvapená, že ti pocit pokoja a domova priniesli úplne iné obrázky, než tie, ktoré si v hlave mala pôvodne.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife