Instagram/valerielouartistry, natalieartsi

Vonku je už poriadne teplo a doslova zo dňa na deň sme museli vymeniť dlhé nohavice a svetre za letné šaty a šortky. Vyššie teploty sa podpísali aj na tom, že sa viac potíme, preto nie je vhodné používať také líčenie, na aké si doteraz bola zvyknutá. Do svojej letnej kozmetickej zbierky by si mala určite zaradiť aj tieto letné produkty.

Tým, že sa teraz viac potíme, môže sa stať, že make-up ti nevydrží dlho aj napriek tomu, že si ho zafixovala púdrom. Svoju beauty rutinu by si počas teplých letných dní mala trochu upraviť. Začni sa riadiť heslom menej je niekedy viac.

Ochranný faktor je základ

Krém s SPF faktorom by si mala používať počas celého roka, no predovšetkým počas leta, kedy je slnečné žiarenie najsilnejšie. Bez použitia SPF by si nemala ani vyjsť z domu a to si teraz nerobíme žiadnu srandu.

Dôležitá je tiež hydratácia pleti. Po rannom čistení pleti si nanes sérum (ak používaš), následne denný krém, a keď trochu vsiakne, nezabudni na SPF. Ak máš veľmi mastnú pleť, krém môžeš vynechať, no vyber si radšej hydratačné SPF.

Make-up na chvíľu odlož

Tvoja pleť by mala dýchať a nemala by si ju zaťažovať hrubými vrstvami make-upu. Skús ho nahradiť tónovacím krémom alebo BB krémom. Pleť ti natoľko nezaťažia, no aj tak budeš vyzerať upravene. Prípadne, môžeš vyskúšať len púder. Keď ti krémy trochu vsiaknu, prepudruj si pleť a uvidíš, že bude vyzerať tip top. Nehovoriac o tom, že púder pohltí aj pot a maz.

Neboj sa farieb

Leto si doslova žiada farby. Neboj sa farebných očných tieňov alebo liniek. Práve teraz sa môžeš poriadne vyblázniť a vyskúšať líčenie, na aké si doteraz nemala odvahu. Klasickú špirálu môžeš vymeniť za vodeodolnú, s ktorou sa nemusíš obávať ani dňa stráveného pri bazéne.

Výrazné pery

Keďže si už môžeme častejšie skladať rúška, stav na istotu v podobe výrazných pier. Tiež sa nemusíš obávať intenzívnejších farieb. Namiesto klasického rúžu alebo lesku vyskúšaj dlhotrvajúci a matný rúž, ktorý ti na perách vydrží aj počas pitia osviežujúceho drinku.

Cez leto vsaď na svoju prirodzenosť a skús sa riadiť našimi radami. Ak hľadáš konkrétnu inšpiráciu, môžeš si ju pozrieť aj v nasledovných videách. Ako sama môžeš vidieť, letné líčenie je jednoduché. Nezabudni k tomu však doladiť jednoduché a trendy letné účesy.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty