žena

Upratovanie. Aj v tomto smere sme každá iná. Kým jedna je neskutočná puntičkárka a potrpí si na každý detail, tá druhá zas považuje čistenie svojej domácnosti za akúsi rutinnú záležitosť. Vieš ako na efektívne upratovanie, ktoré ti nezaberie celý deň?

Tejto činnosti venujú ženy niekedy viac, inokedy menej času. Upratovanie domácnosti však nemusíme brať (len) ako povinnosť, do ktorej sa hrnieme nie vždy s obrovskou dávkou energie.

Okrem iného, prichádza obdobie, kedy sa budeme tejto aktivite venovať o čosi intenzívnejšie. Niet tej, ktorá by nechcela mať svoj domov pripravený čo najlepšie pred najkrajšími sviatkami roka.

Takýmto obdobím nemusí byť, samozrejme, len upratovanie pred Vianocami. Rýchlo a efektívne ho môžeš realizovať aj počas celého roka. Ak premýšľaš nad tým, ako na to, nezúfaj. Inšpiruj sa tipmi, s ktorými bude tvoja domácnosť vyzerať čisto a usporiadane aj počas bežných dní v roku.

Trieď a vyhadzuj

Začni zakaždým jednou izbou, nikdy neupratuj vo viacerých naraz. Týmto spôsobom sa nikdy k efektívnemu uprataniu daného priestoru nedostaneš. Čo vo svojej domácnosti už nepotrebuješ, zahoď rovno do odpadkového vreca. Veci, ktoré nemajú v izbe miesto, ukladaj do boxu alebo krabice. Pretriediš si ich a nájdeš im ho v závere upratovania. Rovnako to platí pre tie, ku ktorým máš akýkoľvek vzťah, no v miestnosti zaberajú zbytočný priestor.

krabica
zdroj: Pexels/Karolina Grabowska

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife