K jesennému počasiu neodmysliteľne patria sychravé a daždivé dni. Vtedy sa ti nechce vystrčiť ani nos z domu a najradšej by si nerobila nič. Nemôžeš však takto mrhať svojím časom a každú voľnú chvíľu by si mala využiť aj trochu produktívne.

Máme pre teba niekoľko tipov, ktoré musíš vyskúšať práve v tomto období. Pri niektorých z nich môžeš zapojiť aj svojho priateľa či najlepšiu kamošku. Nudiť sa rozhodne nebudete.

Čas na jesennú výzdobu

V našom predošlom článku sme písali o inšpiráciách na jesennú výzdobu. Pokojne si z toho niečo vezmi a urob zo svojho bytu útulný priestor. Využiť môžeš sviečky, tekvičky, šišky alebo iné dekorácie.

Triedenie šatníka

Leto sa nám skončilo, preto by si si mala upratať skriňu, letné oblečenie odložiť do vákuových vriec alebo na spodok skrine a vytiahnuť tie teplejšie. Prichádza čas svetrov, ktoré sú elegantné a pohodlné zároveň. A ak by si si chcela dokúpiť aj niečo nové, tieto kúsky by mali byť súčasťou dokonalého jesenného šatníka.

Upratovanie bytu

Ruku na srdce, kedy si upratala tak poriadne a nie len to, čo vidno na prvý pohľad? Zbav sa prachu, uprac si skrine a poličky v kuchyni, aby si vedela, čo všetko sa v nich nachádza. A ak sa na to bude cítiť, pokojne aj premiestni jednotlivé kusy nábytku. Zmena nie je zlá.

Dopraj si domáci wellness

Ak sa ti nechce míňať peniaze na riadny wellness, jeho napodobeninu si môžeš urobiť aj doma. Napusti si vaňu, daj si masku na tvár a môžeš teraz zapojiť aj partnera, ktorý by ťa mohol pomasírovať. Použi aroma olejčeky alebo sviečky, aby si si navodila podobnú atmosféru ako vo wellnesse.

Pod dekou s knihou a čajom

Jeseň je najobľúbenejším obdobím na čítanie. Aj ty miluješ len tak zaliezť pod deku s teplým čajom a svojou obľúbenou knihou v ruke? Teraz máš na to viac času, tak smelo do toho. Čítala si už všetky najnovšie knihy, ktoré vyšli v poslednom období?

Filmový/seriálový maratón

S priateľom alebo kamoškou môžete vsadiť na overenú klasiku alebo vyskúšať niečo úplne nové. Nezabudnite na dobré občerstvenie.

Spoločenské hry

Spoločenské hry asi nikdy neomrzia. V tomto prípade by si tiež mala niekoho zapojiť, pokojne aj sestru či rodičov. Existujú rôzne typy hier, takže určite si medzi takou širokou ponukou nájdeš to svoje.

Varenie/pečenie z jesenných potravín

Tekvica, kapusta, jablká, hrušky či škorica. Tieto potraviny sa spájajú práve s jeseňou, preto by bola škoda nevyužiť ich vo svojej kuchyni. Priprav si z nich hlavné jedlo aj chutný dezert a pokojne do pomáhania zapoj aj svojho drahého.

Dobehni zameškaný spánok

Aj keď sme v úvode hovorili o tom, že by si nemala mrhať svojím časom, taký spánok nie je na škodu. Najmä ak si ho v poslednej dobe zanedbávala. Ak vonku prší, zaspávanie je oveľa rýchlejšie a príjemnejšie.

Čas na romantiku

Tento bod vyslovene zahŕňa aj partnera. Využite čas strávený doma na menšiu romantiku. Tá môže zahŕňať aj vyššie spomenuté činnosti ako príprava spoločnej večere, masáž, spoločný kúpeľ alebo sledovanie telky. Venujte sa sebe čo najviac ako je to možné.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.