Ako zorganizovať kozmetiku
Instagram/vanitycollections, Instagram/thecontainerstore

Aj ty rada sleduješ ASMR videá, kde ženy triedia a upratujú svoje kozmetické produkty? Je to veľmi upokojujúce a možno aj ty dostaneš chuť urobiť niečo podobné. Ako zorganizovať a usporiadať kozmetiku tak, aby si v nej mala prehľad? 

Máme pre teba pár kľúčových tipov, ktoré ti môžu pomôcť. Najdôležitejšie bude sa k tomu odhodlať a vyhradiť si dostatok času. Keď sa už do toho pustíš, pôjde ti to od ruky.

Vytrieď kozmetiku, ktorú nepoužívaš

Najskôr sa musíš pozrieť na to, čo vlastne doma máš. Všetko, čo nepoužívaš, daj bokom, pretože ti ostane viac miesta na obľúbené produkty. Kozmetiku, o ktorú nemáš záujem, rozdeľ na dve skupiny.

Jednou bude taká, ktorá je ešte dobrá a môžeš ju darovať sestre, kamoške či niekomu, kto to potrebuje. Na druhú kôpku ukladaj všetky výrobky po záruke, ktoré sú vyschnuté alebo nevoňajú pekne. Tie rovno vyhoď do koša, aby si ich používaním niekto nespôsobil kožné problémy.

Maj prehľad v tom, čo si kedy kúpila a otvorila

Na každom výrobku je uvedené, aká je jeho záruka. Buď je uvedený konkrétny dátum, alebo len symbol nádobky spolu s počtom mesiacov, koľko po otvorení by sa mali používať. Staršie produkty ulož dopredu, aby si ich minula ako prvé, tie nové zase dávaj skôr dozadu.

Aby si mala prehľad v tom, čo dokedy používať, zapisuj si, kedy si dané veci kúpila. Môžeš do zošita, diára alebo do poznámok v mobile. Dôležité je, aby si poznala, ako dlho bude daná kozmetika bezpečná na používanie.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane. 

Viac z kategórieBeauty