Instagram/yumboxlunch, Instagram/goodiegoodielunchbox

Ako vyzerajú desiaty žiakov a študentov v školách? Väčšinou nám mamy natreli rožok alebo chlieb s maslom, šunkou a syrom. Alebo sme si v bufete kúpili bagetu či hot-dog. Do školy, ale taktiež do práce, si môžeš pripraviť aj chutné, zdravé a vyvážené jedlo.

Základom je kúpa desiatového boxu, ideálne s niekoľkými priehradkami. Do nich si môžeš ukladať z každého jedla niečo. Pokojne pridaj aj nejakú drobnú sladkosť alebo nejaký snack na chrumkanie, oriešky, semienka a nemalo by chýbať čerstvé ovocie a zelenina.

Okrem chlebíka so šunkou si môžeš pripraviť aj toasty, palacinky alebo tortilly potreté lučinou, so šunkou a syrom. Nakrájaj ich na kolieska a pridaj si obľúbenú zeleninu. Neboj sa ani zdravých proteínových muffinov alebo banánového chleba. Možností je naozaj veľmi veľa, dôležité je chcieť a pripraviť si jedlo vopred, pokojne aj večer a box odložíš do chladničky.

Máme pre teba zopár inšpirácií na to, ako si takýto zdravý desiatový box vyskladať. Ako sama môžeš vidieť, všetky vyzerajú pekne farebne, vyvážene a navyše aj zdravo.

Vyskúšaš niečo podobné aj ty?

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife