Aj keď sa leto blíži pomaly ku koncu, veľa ľudí sa chystá na dovolenku práve teraz. Ak medzi dovolenkárov patríš aj ty, určite by si nemala podceniť starostlivosť o svoju korunu krásy. Vlasy dostávajú počas leta a hlavne pri mori zabrať.

Ak chceš predísť poškodeniu vlasov z nedostatočnej alebo chybnej starostlivosti, mala by si dodržiavať týchto 6 tipov.

Nosievaj pokrývku hlavy

Klobúk, šiltovka alebo šatka nie sú len na okrasu ako módny doplnok, ale plnia aj ochrannú funkciu. Chránia ťa pred úpalom a ochranu získajú aj tvoje vlasy. Bez pokrývky hlavy by sa ti mohla jemná pokožka hlavy rýchlo spáliť a pozor hlavne v prípade, ak máš vo vlasoch vytvorenú cestičku. Nie je to nič príjemné.

Prípravky na ochranu vlasov

Tak, ako svoje telo natieraš krémom s SPF, aj na vlasy existujú takéto ochranné prípravky. Určite nič nepokazíš tým, ak sa budeš chrániť okrem pokrývky hlavy aj takýmto spôsobom.

zdroj: Unsplash/Alessio Lin

Žiadne zložité účesy

Počas dovolenky zabudni na zložité účesy, ktoré si vyžadujú množstvo stylingových prípravkov. Tie by zbytočne zaťažili tvoje vlasy. Vsaď skôr na jednoduché účesy. Ak nemáš rada rozpustené vlasy, pretože ti v nich je teplo, ideálnou voľbou bude vrkoč.

Po pobyte v mori vlasy opláchni

Veľa žien robí chybu, že sa po kúpaní v mori neosprchujú hneď. Vodou by si mala opláchnuť aj svoje vlasy, pretože soľ z mora by ich len vysušila a ty by si mala na hlave doslova slamu. Ak na pláži sprcha k dispozícii nie je, vlasy si umy šampónom hneď ako budeš mať možnosť. Nezabudni na kondicionér.

Hĺbková hydratácia

Vlasy sú kvôli slnku a morskej vode oslabené a suché. Je potrebné im dodať hydratáciu a pokojne s tým začni ešte pred odchodom na dovolenku. Použi kvalitnú hydratačnú masku, prípadne si môžeš vyrobiť aj nejakú domácu. S výživou vlasov môžeš pokračovať aj počas dovolenky a po návrate domov. Tak zamedzíš tomu, aby boli vlasy príliš suché.

Mokré vlasy v gumičke sa nenosia

Počas dovolenky máš vlasy viac mokré a suché. Neurob ale tú chybu, že si ich stiahneš do gumičky alebo nebodaj do drdola. Mokré vlasy sú oveľa slabšie a náchylnejšie k polámaniu. Radšej si ich zapleť do vrkoča, tým ich budeš namáhať menej.

Ak budeš dodržiavať naše tipy, pobyt pri mori tvoje vlasy nepoškodí. Tesne pred dovolenkou by si si ich nemala nechať ani farbiť, pretože slnko z nich dokáže farbu rýchlo vytiahnuť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.