Mladá žena používa gua sha kameň
Pexels/Yan Krukov

Počula si už názov gua sha kameň? Ide o jeden zo súčasných trendov v beauty oblasti. Na prvý pohľad nevinná pomôcka v sebe ukrýva množstvo prospešných benefitov, vďaka ktorým bude tvoja pleť vyzerať mladšie a krajšie. Vieš, na čo všetko sa používa?

Gua sha je stará čínska liečebná metóda a prostredníctvom tohto kameňa môžeš dokonale zrelaxovať a zároveň urobiť niečo dobré pre svoje pokožku.

Môže byť vyrobený z rôznych minerálov a kryštálov (najčastejšie z ruženínu) a slúži predovšetkým na masáž tváre. S tým sa ale spájajú aj ďalšie benefity, medzi ktoré patrí stimulácia krvného obehu, vyhladenie vrások, spevnenie kontúr tváre a odstránenie opuchu.

Gua sha kamene
zdroj: Cherrydeck

Tento kameň je veľmi jednoduché používať. V rukách sa drží dobre a stačí už len jemne prechádzať po tvári, no nevynechaj ani dekolt. Určite zbytočne netlač. Na masáž použi aj obľúbené sérum alebo olejček, aby si zvýšila benefity.

Pri masírovaní prechádzaj od ramien ku krku, od brady smerom k lícam a od nosa k spánkom. Aby si videla, ako naplno využiť jeho silu, pozri si aj nasledovné videá, kde uvidíš presný návod.

Tipy, ako správne používať gua sha kameň

Čo sa stane po mesiaci používania?

Gua sha kameň môžeš používať pravidelne, aj viackrát do týždňa. Účinky sú takmer okamžité, najmä čo sa týka opuchu, no po niekoľkých týždňoch budeš vidieť, ako sa zmenili kontúry tvojej tváre. Budú pôsobiť ostrejšie a chudšie, čo je len vedľajší efekt takejto masáže.

Vyskúšala si už niekedy túto pomôcku alebo to máš aspoň v pláne?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty