Instagram/valerianetflix_

Už ťa nebaví neustále hľadať či pýtať sa na dobrý tip na seriál na Netlixe? Hľadáš v týchto chladných dňoch závan tepla v podobe oddychového a humorného počinu z európskej produkcie? A máš aspoň trochu rada Se* v meste? V tom prípade by si mala skúsiť seriál z prostredia horúceho Španielska!

Farebné priestranné byty v Madride, zaujímavé lokácie, kaviarne, večera v tme, večierky, PR akcie, Španielky vo farebnom a elegantnom oblečení. Práca, vzťahy, láska, priateľstvá, muži – všetky tieto životné eskapády zažívajú štyri kamarátky, ktoré sú všetky rozdielne, ale zároveň všetky rovnaké. Štvorica kamarátok je tesne pred tridsiatkou a tak sa v mnohých situáciách môžeme nájsť aj my samé. 😊

Ústrednou postavou je Valeria, mladá spisovateľka, ktorá prechádza krízou v dlhoročnom manželstve a navyše ju stále nekopla múza na dokončenie knihy pre vydavateľstvo. Úplnou náhodou sa stretne s pekným, mladým a nespútaným mužom Victorom (Maxi Iglesias), čím sa spustí lavína neočakávaných situácií, ktoré tvoria hlavnú dejovú linku seriálu.

Ďalšou z kamarátok, ktorá má pestrý, nielen se*uálny, život je Lola. Všetkému otvorená, živelná, hľadajúca dobrodružstvo, nehľadiac na to, aké následky to má na jej dušu. Spoločná kamarátka Valerie a Victora má však nevyriešené vzťahy v rodine a jej postava tvorí pestrú zmes vášne, temperamentu a úprimnosti.

Carmen je pomerne slušná a občas uzavretá slečna, ktorá vstúpi do prvého vážneho vzťahu s veľkou vervou, a keďže je tak trochu chaotická v tom, čo povie a robí, zažije mnoho trápnych i humorných situácií nielen so svojou svokrou.

Poslednou z partie je Nerea. Pochádza z bohatej rodiny, má všetko a dokopy nič. Hanbí sa priznať svoju orientáciu, lebo pravda sa vo svete bohatých nenosí a tak postupne padne na dno a začína odznova, čo ju však posilní a konečne nájde vysnívané povolanie i samu seba.

Seriál ti ukáže, že každý vzťah, či už s rodinou, partnerom či kamarátmi má svoje vrcholy a pády. Samozrejmosťou je humor a možno trocha viac pikantných scén. Každopádne, odporúčam sledovať v pôvodnom znení, pretože s dabingom sa stráca živelnosť a rýchlosť španielčiny z úst hlavných hrdiniek. Oddychovka na dlhé a chladné večery.

Zaujali ťa predošlé riadky aspoň trochu? Za pozretie predsa nič nedáš, hoci sa zo začiatku Valeria rozbieha trošku ťažkopádnejšie, myslím, že pre krásne oči Maxiho Iglesiasa by si mala rozpačitý začiatok seriálu oželieť a dať mu šancu.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife