Keď človek v televízií sleduje akčný film, v ktorom sa zabíjajú ľudia, strieľa sa na ulici a ženy držia ukryté s ústami prelepenými páskou, ľahostajne si vezmem ďalšiu hrsť pukancov a pri búrlivom vyvrcholení deja ich zapijem kolou, pretože viem, že napokon, s povolenými stratami, všetko dobre dopadne …

Lucia Sasková prišla na slovenský trh s ďalšou skvelou knihou, ktorú si pridávam aj ja do svojej zbierky. Jej tvorba by sa dala rozdeliť na dva žánre:

  • romantické/šteklivé knihy
  • romány s dávkou napätia

Táto novinka je niečo medzi, takže si myslím, že určite osloví každého jej čitateľa a určite svoj výber nebude ľutovať. Ale teraz už poďme na recenziu.

Hlavná hrdinka sa ocitá vo zvláštnom období života. Žije v rodičovskom dome bez rodičov. Pred rokom mali autonehodu a tak ostala na všetko sama. Po prvotnom otrase má pocit, že to začína zvládať, no nekonečný kolotoč práce, osamotených večerov a platení účtov sa toho zrazu zdá viac ako predtým. Okrem najbližšej sesternice Martiny nemá žiadnych priateľov, ale aj tá má svoj život viac na prvom mieste ako ju. Aj napriek tomu, že s Martinou už nemajú taký vzťah ako kedysi, bude to práve ona, čo jej nepriamo zmení život. Bude to ale k lepšiemu alebo horšiemu?

Je dôležité podotknúť, že život hlavnej hrdinky začne naberať iný smer, na aký bola zvyknutá a miestami ju to bude stáť veľa síl, aby so všetkým neskončila. Celá kniha sa nesie v napínavom duchu, ktorý ťa prinúti čítať ďalej. Napätie a strach o život striedajú pekné chvíle s človekom, ktorý sa v jej živote objaví, aby niečo zmenil. Je zaujímavé sledovať tento dej, pretože hlavné postavy denne stoja pred dôležitou otázkou, či spolu budú alebo nie. Má Dávid niečo, o čom by sa jej mal zveriť? Bude lepšie ak o ničom nebude vedieť?

Lucia Sasková má na svojom konte niekoľko kníh a dalo by sa povedať, že spoločnými črtami sú hlavné hrdinky, ktoré majú ťažký osud. Ten im ale do života vždy privedie osobu, ktorá zmení pohľad na doterajšie situácie.
Autorkine knihy sú ľahké pohladenie na duši, pretože prinášajú vždy zaujímavú zápletku, ktorá sa rýchlo vyvíja.

Za mňa sú knihy od Lucie príjemné spestrenie a určite odporúčam.

Vaša Elis.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.