Matúš Havelka & Katarína Haršányová

„Má charizmu, šarm a to sa nedá kúpiť, ani natrénovať,“ takto vníma speváčka Tina herca Tomáša Maštalíra. Tí spolu totiž naspievali novú titulnú pieseň filmu Známi Neznámi. Premiéra filmu sa uskutoční už 5. augusta, a snáď si to nenecháš ujsť. 

Zvoliť správnu titulnú pieseň k celovečernému filmu, ktorá dokonale podtrhne a znásobí jeho atmosféru a zároveň priláka aj ľudí do kina, je náročná disciplína. Producentka snímku Známi Neznámi, Wanda Adamík Hrycová, vie o tom svoje. Chvíľami to totiž vyzeralo, že jej nový film bude tentokrát bez titulnej pesničky. 

Ako opísala Tina spoluprácu s fešákom Maštalírom?

„Na spoluprácu s Tomášom som sa veľmi tešila, lebo ho roky vnímam ako sympatického a talentovaného herca. Tomáš má určite mnoho predností, ale jedna z najvýraznejších, ktoré môžem ako nezávislý pozorovateľ vnímať, je tá, že má neopísateľnú charizmu v hlase. To je častokrát väčšia výhoda ako mať nekonečný rozsah. Myslím, že ak by nahral jedno EP, s prehľadom si ho kúpim, lebo jeho hlas je balzam. Má charizmu, šarm a to sa nedá kúpiť, ani natrénovať,“ opísala speváčka.

Náhoda alebo osud? Takto vznikla titulná skladba

V jednu chvíľu som si pomyslela, že nám titulný song asi nie je súdený. Ale potom som stretla Fefeho, ktorý mi počas jednej oslavy cez mobilný telefón pustil ním naspievané demo novej piesne, ktorú zložil cez koronu a ja som okamžite vedela, že to je ona – titulná skladba, ktorú hľadáme,“ prezradila Wanda Adamík Hrycová. 

„Pôvodne to mala byť pieseň pre Hex, ale Wande sa tak veľmi páčila, že sme sa dohodli, že jej ju prenechám do jej nového filmu. Mala však jednu podmienku. Aj keď je veľká fanúšička Hexu, chcela, aby skladbu naspieval niekto iný. Niekto s hlbokým hlasom.

Z výsledku som nadšený, ďakujem Wande a všetkým zúčastneným, sú to skvelí umelci,“ teší sa zo spolupráce autor titulnej piesne Martin „Fefe“ Žúži.

Wanda Adamík Hrycová je známa citom pre výber interpretov titulných skladieb. Pri filme Čiara sa jej podarilo spojiť IMT Smile s Ondrejom Kandráčom, pri seriáli Slovania Janu Kirschner so Štefanom Štecom a tentokrát dala dohromady herca Tomáša Maštalíra so speváčkou Tinou.

Už prvotné demo s jeho hlasom bolo skvelé. Som veľmi rada, že sa nám podarilo spojiť Tomáša s Tinou. Vďaka ich hlbokým hlasom a Fefemu má pieseň úžasnú atmosféru,“ teší sa z titulnej piesne producentka filmu Wanda Adamík Hrycová. 

Pre Tomáša Maštalíra bola ponuka veľkým prekvapením

„Cítil som sa ako tenista, ktorého sa z ničoho nič opýtajú, či by si nechcel ísť zahrať hokejový zápas. Po Wandinom telefonáte som si zobral deň na premyslenie. Na druhý deň sme sa dohodli, že nahráme demo a potom sa uvidí. Lenže po prvom deme si to Wanda už vôbec nechcela dať vyhovoriť a tak sme to doklepli až dokonca,“ prezradil Tomáš Maštalír. 

Čo si myslíš o titulnej skladbe v tomto netradičnom spojení?

Po boku úchvatnej a talentovanej Tiny to Tomáš nemal ľahké

„Tina bola ako ryba vo vode. Absolútny a ostrieľaný profesionál. Bolo vidieť, že tieto veci sú pre ňu prirodzené. Avšak pre mňa to bola opäť nová skúsenosť. Ako nováčik som sa ocitol v priestore, v ktorom sa Tina cíti ako doma. Nezostávalo mi nič iné len zraziť opätky a snažiť sa s ňou udržať krok,“ priblížil nahrávanie videoklipu Tomáš Maštalír. 

Už 5.8. sa môžeš tešiť na film Známi neznámi

Diváci sa môžu tešiť na skvelé herecké výkony Tomáša Maštalíra, Petry Polnišovej, Táni Pauhofovej, Kláry Issovej, Anny Kadeřávkovej, Sväťa Malachovského, Martina Hofmanna a Tomáša Měcháčka.

Film Známi Neznámi, ktorý režírovala Zuzana Marianková, je adaptáciou svetoznámej predlohy filmu Úplní cudzinci (Perfetti sconosciuti) režiséra Paola Genovesa. Slovenskú adaptáciu scenára pripravil Petr Jarchovský – český scenárista filmov, ako sú napríklad, Pelíšky, Občiansky preukaz, Učiteľka a režisérka filmu Zuzana Marianková. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News