VIdíme ich každý deň. Každý deň okolo nich prechádzame a vôbec si ich nevšimneme. Sú to ženy, ktoré sú zranené, na pokraji síl, unavené no napriek tomu na ich tvárach tróni úsmev. Nedajú na sebe poznať, ako moc ich dnešný svet zlomil.

V každej jednej z nás je takáto žena. Každá jedna máme svoj príbeh. Či už o zlomenom srdci po nešťastnej láske, či už o nechápavej rodine alebo o neúprimných priateľoch.

Každá žena má vnútornú silu bojovať deň čo deň. Nájde si vec, vďaka ktorej bude ochotná vstať ráno z postele. Máš to v sebe aj ty. Silu, no zároveň jemnosť.

zdroj: unsplash.com

Jemnosť a krásu ruže.

„Moja známa vždy necháva uschnúť ruže. Hovorí, že vyjadrujú ľudský život. Že život obsahuje niečo krásne, ale vždy sa nájde niekto, kto ti do toho života prinesie sklamanie alebo bolesť. Urobí ti veľkú dieru do srdca vtedy, keď to nečakáš a to práve zobrazuje tú zoschnutú ružu. 

Môj názor je ale taký, že keď sa snažíš tú ružu obnoviť, dať jej druhý život, polievaš ju ako kvet, no ak nemá korene, nemá ako získať vodu.  A o to niekedy ide, netrápiť sa z toho, že tá ruža uschne alebo že (tvoj) život je momentálne na niektorých miestach zlomený, no skutočne dôležité je to, ako sa po tom páde na dno postavíš na nohy. Začneš bojovať a ako sa k tej ruži postavíš po tom. „

Celé je to len o našom pohľade na svet. Preto, priraď si bolesť len k určitému momentu. Predsa len, možno máš zlé obdobie, ale nemáš zlý celú život.

Silné ženy sú vyčerpané, ale vedia čo si zaslúžia, aké je ich miesto a čo od života očakávať. Vedia sa tešiť z maličkostí, vedia, že život je príliš krátky na pitie zlej kávy a nosenia nudného oblečenia. Vedia. že život si treba užívať a vážiť. 

Milá moja, nájdi v sebe vnútornú silu. 

A bojuj.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.