Zdanie niekedy môže klamať a aj keď to vyzerá tak, že tvoj priateľ ťa nadovšetko miluje a robí všetko pre to, aby ti to dokázal, opak môže byť pravdou. Niekedy chlapi totiž robia veci, ktoré spočiatku vyzerajú ako láska, no v skutočnosti nás tak chcú mať pod kontrolou a manipulovať nami.

Chce vedieť, kde si a s kým si

Uhrá to tým, že sa o teba bojí a nechce, aby sa ti niečo stalo. V skutočnosti v tom môže byť istá dávka žiarlivosti a chce mať prehľad o tom, s kým sa stretávaš a kam spolu chodíte. Nemusíš sa čudovať, ak si vymyslí nejaký dôvod, aby si na stretnutie nešla a aby si sa venovala jemu. Jednoducho nechce, aby si sa s danou osobou videla.

Ak ma miluješ, tak…

Ak ma miluješ, tak to pre mňa urobíš. Ak ma miluješ, navaríš mi toto jedlo. Ak ma miluješ, nestretneš sa s ním. A mohli by sme pokračovať ešte ďalej. Aj tebe sú tieto vety trochu povedomé? Ide o jednu z najčastejších foriem manipulácie. Veď ty ho predsa miluješ a určite pre neho chceš urobiť všetko. Niekedy dokonca aj to, čo by si za iných okolností ani neurobila.

Bez teba je stratený

Tiež máš niekedy pocit, že by bez teba nedokázal prežiť ani jeden víkend? Že mu stále musíš navariť, pripraviť mu veci a vysvetliť, čo kde nájde? Možno by si sa čudovala, koľkí chlapi toto robia schválne. Tvária sa zraniteľne, aby si ich obskakovala a oni si to pritom iba vychutnávajú.

Kritizuje, keď si veľa vypiješ (alebo zješ)

Idete spolu von, dáš si pár drinkov a on začne mať narážky, či ti už nestačilo? Ak by si urobila také niečo ty, určite by sa hneď ohradil, že vie, čo robí. To isté platí o tom, ak ti niečo zachutí a zješ možno viac, než inokedy. Až príliš ťa chce mať pod kontrolou, no niekedy to presahuje všetky medze.

Stále dokazuje, čo všetko pre teba robí

Bezo mňa by si nebola tam, kde si teraz. Ešte že ma máš. Čo by si robila, keby si ma nemala? Aj toto sú frázy, ktoré chlapi často proti nám používajú. Snažia sa navodiť dojem, že pre nás robia úplne všetko a bez nich by sme nedokázali prežiť. V skutočnosti ale len chcú, aby sme sa cítili previnilo a aby sme boli vďačné. A aby sme možno urobili na oplátku všetko, čo si zaželajú.

Snaží sa „kupovať“ si ťa

V tomto prípade platí to isté, ako vyššie spomenuté, ale ešte ti kupuje aj darčeky, ktoré vlastne ani nepotrebuješ. Bolo by ti ale blbé odmietnuť to, a tak sa cítiš zaviazaná a chcela by si mu to nejak oplatiť. No nie sú tí chlapi riadne prešibaní?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.