Myslíme si, že muži sú náročné stvorenia, ktoré nedokážeme pochopiť. Niekedy to tak, samozrejme, je, no vo väčšine prípadov sú úplne čitateľní. Nie sú dokonca ani tak nároční ako bývame my ženy. To sa odzrkadlí aj na tom, čo od svojej partnerky vo vzťahu naozaj potrebujú.

Na prvom mieste je vzájomná dôvera a rešpekt. Áno, aj mužom na tom záleží. Potrebujú vedieť, že im žena dôveruje a počíta s nimi. Zároveň však nechcú doma stíhačku, ale uvítali by aj vlastný priestor. Nezahlť ho siahodlhými monológmi hneď, ako sa vráti z práce.

Muži si potrebujú aj trochu oddýchnuť a pre každého to znamená niečo iné. Jeden si pozrie futbal, druhý ide športovať, tretí si zahrá počítačové hry. Ide o spôsob ich odreagovania a je dôležité, aby si to rešpektovala a chápala. Veď aj ty máš určite činnosti, ktoré rada robíš, no priateľa do nich nezapájaš.

Pre mužov je na vysokých priečkach potrieb aj láska a intímne zblíženie. Nie že by potrebovali se* vyslovene každý deň, ale berú ho ako potrebnú súčasť vzťahu. A zároveň by sa im páčilo, ak by celá iniciatíva nebola len na ich pleciach, ale aby sa aj partnerka trochu snažila. Pokojne uvítajú aj prekvapenia v spálni.

Pri prekvapeniach ešte na chvíľu ostaneme. V každom chlapovi sa ukrýva aj kúsok malého chlapca, ktorého poteší akýkoľvek darček. Aj maličkosť. Kľudne partnerovi vymysli nejaké potešenie v podobe malého darčeka alebo uvarení obľúbeného jedla. Aj keď si myslíš, že to ostane nedocenené, mýliš sa. Takéto veci mužom robia radosť.

Pre mužov je tiež veľmi dôležité pochválenie. Chcú sa cítiť potrební, preto ho pochváľ, ak sa mu niečo podarí alebo keď niečo urobí. Navonok to možno nedá úplne najavo, no tieto slová ho pohladia na duši.

Pre každého chlapa je dôležité niečo iné a na tomto zozname by toho mohlo byť oveľa viac. Toho svojho by si mala spoznať, aby si sama vedela, čo mu urobí radosť. Tieto veci sú len základom na šťastné fungovanie vzťahu, v ktorom sa bude chlap cítiť spokojne. Ako sama vidíš, niekedy im ku šťastiu veľa netreba.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.