Unsplash/Alireza Esmaeeli

Nevera vo vzťahu patrí k ťažko odpustiteľným činom a mnohé z nás ju odpustiť nedokážu vôbec. Tie pocity sklamania a zrady nevieme len tak prehltnúť a tváriť sa, že sa nič nestalo. Vedela si však o tom, že niektoré typy osobností majú väčšiu šancu, že ich partner podvedie? Portál The Minds Journal prezradil, aké vlastnosti tieto osoby majú.

V žiadnom prípade nechceme obhajovať tých, ktorí podviedli. A taktiež nechceme zvaľovať vinu na vlastnosti, ktoré k podvádzaniu vedú. Medzi týmito dvoma skutočnosťami však istá súvislosť je. Štúdia pozostávala z 1 577 účastníkov, z ktorých 19 % priznalo, že bolo podvedených a o nevere partnera vedeli.

Výsledky štúdie dospeli k tomu, že u týchto osôb sa opakovali isté vlastnosti. Konkrétne išlo o nižšiu svedomitosť (nezodpovednosť, neopatrnosť, lenivosť) a na druhej strane príjemnosť (vrelosť, ochota, súcit, starostlivosť).

Milosť a príjemné vystupovanie pritom zväčša patrí k tým dobrým vlastnostiam, ktoré mnohým chýbajú. Ľudia, ktorí podvádzajú, ale majú pocit, že príjemný a súcitný partner im neveru odpustí oveľa ľahšie a na celý priestupok sa napokon zabudne.

Nízka svedomitosť vo vzťahu môže zase spôsobiť problémy, ktoré neskôr vyústia až do nevery. Ak je jeden z partnerov vo vzťahu nezodpovedný, neplní si svoje povinnosti, je lenivý a zabúda na dôležité veci, ten druhý začne pociťovať krivdu, stres a nespokojnosť. To vedie ku konfliktom a tie sa neraz končia práve neverou.

Ak máš tieto vlastnosti, neznamená to, že ťa partner automaticky podvedie. Je tu však vyššia pravdepodobnosť. Dávaj si preto pozor alebo sa snaž svoje správanie trochu zmeniť. Ale opakujeme. Ak by aj k nevere došlo, tieto vlastnosti nie sú žiadnym ospravedlnením.

Zdroj: themindsjournal.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating