instagram.com/slovenskeopalovebane, photomsluk

Počas najbližšieho týždňa nás čaká opäť trochu teplejšie počasie. Slnko vyláka do prírody mnohých ľudí, no mysli predovšetkým na dodržiavanie predpisov. Dnes sme si pre teba pripravili menej známe lokality, ktoré sú však naozaj krásne a oplatí sa ich vidieť.

Výhodou je, že sa tam zdržiava menej turistov, než je obvyklé v tých najnavštevovanejších slovenských lokalitách. Vybrali sme miesta z celého Slovenska, takže veríme, že si nájdeš niečo vo svojom okolí.

Hrad Pajštún

Pre tie z vás, ktoré bývajú v blízkosti hlavného mesta, bude ideálnym tipom hrad Pajštún, nachádzajúci sa neďaleko Stupavy. Cesta z Borinky trvá približne 45 minút a môžeš sa tešiť na nádherný výhľad.

Šikmá veža vo Vrbovom

Vedela si o tom, že aj na Slovensku máme svoju šikmú vežu, aká sa nachádza v Pise? Nachádza sa vo Vrbovom pri Piešťanoch. Zvonica pri Kostole sv. Martina má odklonený vrch až o 99 centimetrov.

Katakomby pod Mariánskym námestím v Žiline

Priamo pod Mariánskym námestím v Žiline sa nachádzajú katakomby, ktoré mali v minulosti všestranné využitie. Niektoré časti sú sprístupnené verejnosti, no na prehliadku sa musíš dopredu objednať. V súčasnosti môže byť prevádzka obmedzená, no po uvoľnení opatrení odporúčame toto miesto navštíviť.

Miléniový kríž

Miléniový kríž sa nachádza pri obci Rybky neďaleko Senice. Ide o unikátny a zároveň najvyšší kríž na Slovensku. Meria 27 metrov a bol postavený pri príležitosti 2000. výročia narodenia Ježiša Krista.

Pustý hrad

Na strednom Slovensku nad Zvolenom sa týči Pustý hrad, ktorý patrí k najväčším hradom postaveným na vrchoch. Dnes je z neho síce len zrúcanina, no oplatí sa ho vidieť. Je to príjemná prechádzka, na ktorej sa ti naskytne krásny výhľad na celé okolie.

Opálové bane

Okrem jaskýň či banských štôlní sa na Slovensku nachádzajú aj opálové bane. Nájdeš ich konkrétne v Prešove a momentálne môžu byť kvôli pandémii zatvorené. Ide však o unikátne miesto, ktoré sa oplatí vidieť.

 

Jarabinský prielom

Na východnom slovensku neďaleko obce Jarabina môžeš navštíviť Jarabinský prielom. Ide o prielom Dunajca a táto turistika je nenáročná. Toto miesto sa oplatí navštíviť cez leto, ale taktiež aj v zime.

Šikľavá skala

Neďaleko Spišskej Novej Vsi nájdeš skalný previs, ktorý má rozhodne svoje čaro. Cez leto na teba čaká nádherný vodopád, ktorý sa cez zimu mení na ľadové kráľovstvo.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieCestovanie