instagram.com/bratislavaphotogallery & instagram.com/oravakafe

Keď sa povie múzeum, mnoho ľudí si pod týmto pojmom predstaví nudnú prehliadku „starých“ vecí, ktorú museli absolvovať ako deti. Pravdou však je, že aj u nás nájdeš veľa múzeí, v ktorých nájdeš zaujímavé expozície, a stavíme sa, že si o mnohých z nich ani nepočula.

Oravakafe

Na Orave si prídu na svoje nie len milovníci prírody, ale aj kávy. Práve v obci Krušetnica sa v útulnom starom domčeku nachádza zbierka, aká u nás nemá obdobu. Stenu celého prvého poschodia tvorí mozaika z kávových zŕn. Tá sa lepila takmer 3 roky, má viac ako 100 metrov štvorcových a je tak najväčšou na svete. Okrem nej tu nájdeš rôzne mlynčeky, kávovarov či hrnčekov.

View this post on Instagram

#oravakafe #coffeetime #krusetnica#orava

A post shared by Oravakafe (@oravakafe) on

Múzeum gýča

Keď sa budeš nachádzať v Kremnici, zájdi si pozrieť Múzeum gýča. Je to jediné múzeum tohto druhu v Európskej únii a založila ho skupina penzistov, ktorým zrejme zmysel pre humor nechýba. Nájdeš tu viac ako 1200 druhov „gýčovín“ – ťažko však povedať, čo sa za gýč pokladá, a čo nie. Práve to je na každom z nás. Navyše, ak prinesieš nejaký vlastný exponát, vstup budeš mať zdrama.

Gepostet von Múzeum Gýča am Dienstag, 15. September 2020

Danubiana

Danubiana Meulensteen Art Museum je múzeum moderného umenia. Od svojho otvorenia uskutočnilo desiatky výstav najprestížnejších osobností slovenskej, európskej a svetovej výtvarnej scény. Prepojenie architektúry s okolitou prírodou ti poskytnú neopakovateľné pohľady nielen na vystavované výtvarné diela, ale aj na okolie múzea. Tu sa budeš cítiť ako v úplne inom svete.

View this post on Instagram

Dnes, 9.9.2020, oslavujeme naše 20 výročie. Ďakujeme hlavne vám našim fanúšikom a podporovateľom za vašu neustálu priazeň, podporu ale aj kritiku. Bohužiaľ momentálna situácia nám nedovoľuje organizovať žiadne veľké oslavy, veríme však ze si to čoskoro vynahradíme🎉 ° Today, on September 9, 2020, we are celebrating our 20th anniversary. Thank you especially to our fans and supporters for your constant loyalty, support but also criticism. Unfortunately, the current situation does not allow us to organize any big celebrations, but we believe that we will make up for it soon🎉 ° #20years #anniversary #history #celebration #danubiana #museum #modernart #bratislava #slovakia

A post shared by DanubianaMeulensteenArtMuseum (@danubianamuseum) on

Dom U dobrého pastiera

Dom U dobrého pastiera je jedna z najkrajších rokokových stavieb v Bratislave. Pochádza z 18. storočia a Múzeum mesta Bratislavy v ňom zriadilo Múzeum hodín – expozíciu unikátnych historických hodín. Nájdeš tu rôzne typy stolových a nástenných hodín, budíky a ukážky vreckových hodiniek, z ktorých väčšinu vytvorili bratislavskí majstri.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie