miesta na Slovensku

Romantické chvíľky strávené s priateľom sú najviac, čo si môžeš od života priať. Utužujete si tak svoj vzťah a vytvárate si ďalšie nádherné spomienky, ktoré a zapíšu do vašich pamätí. Možno by si to nepovedala, ale buduje sa tak aj vzťah. A práve preto by ste s frajerom mali navštíviť romantické miesta na Slovensku ešte skôr, ako príde jeseň, pretože potom to už také krásne nebude. Stihli ste ich? 

Slovensko je nádherná krajina. A tvrdia to aj zahraniční turisti. Možno ty by si svojho priateľa zobrala skôr do Talianska, Paríža či Holandska, no krásne romantické chvíľky si môžete užiť aj v našej krásnej domovine. A veru, že sa nudiť nebudete. Toto sú miesta na Slovensku, ktoré s priateľom musíte navštíviť skôr, ako bude jeseň.

pár tancuje pri západe slnka
zdroj: Unsplash/vowsonthemove

Mesto lásky

O Banskej Štiavnici si už určite počula. Ide o takzvané mesto lásky. A vieš prečo? Pretože odtiaľ bol Andrej Sládkovič, ktorý pre svoju nenaplnenú lásku Marínu napísal dlhú a známu báseň. Ona mu však city nemohla opätovať. Ale to všetko už určite vieš zo školy.

Okrem Banky lásky alebo teda domu Andreja Sládkoviča sa v Banskej Štiavnici nachádzajú aj ďalšie romantické miesta. S priateľom sa môžete ísť pozrieť na kalváriu, z ktorej budete mať úžasný výhľad a o to viac, keď si tam pôjdete užiť západ slnka.

Banská Štiavnica
zdroj: Instagram/vylety_po_slovensku

S frajerom sa môžete túlať aj historickými uličkami, posedieť v malebnej kaviarni či sa prejsť k nádherným jazerám. Preskúmať môžete aj štiavnické vrchy, odkiaľ si určite odnesiete kopec zamilovaných fotiek.

Hrady a zámky

Ani by si možno nepovedala, že hrady a zámky vedia byť romantické. Čo ale povieš na taký Bojnický zámok? Prechádza v jeho záhradách vás určite donúti zamilovať sa do seba ešte raz. Je tam nádherné prostredie, vďaka ktorému sa budete cítiť ako princ a princezná z rozprávky. A v lete je to ešte o to viac krajšie.

Bojnický zámok
zdroj: Instagram/objevuj_mista

Nádherné záhrady pokrýva zeleň a rozkvitnuté stromy krásnu scenériu dopĺňajú. Hoci na jeseň je príroda farebná, Bojnický zámok si v plnej svojej kráse nevychutnáte tak, ako v lete.

V každej časti Slovenska ale nájdete rôzne kaštiele a práve tie vedia byť najviac romantické. Čo povieš napríklad na taký Betliar, Bernolákovo, Oponice či Markušovce? Na takýchto miestach sa dokonca konajú aj svadby. Ihneď sa tam s partnerom bežte pozrieť a zaručene neoľutujete.

Betliar
zdroj: Instagram/kastielbetliar

Miesta na Slovensku ako v rozprávke

Ako v rozprávke sa budete cítiť pri západoch slnka. Dokonale si ich môžete vychutnať nielen na horách vo Vysokých Tatrách či Kráľovej holi, ale napríklad aj na hrade Tematín. Nezabudnite ani na romantické fotky na hojdačkách v prírode, o ktorých sme ti už písali.

Na zahodenie nie je ani Slovenský raj, kde nájdete rôzne vodopády. Jeden romantický je aj v Lúčkach. Priamo uprostred dediny sa nachádza krásny 12-metrový kaskádový vodopád, ktorý padá do čírej tyrkysovej vody.

Tematín

Zabudnúť netreba ani na Park tmavej oblohy v Poloninách. Vychutnať si tam v noci môžete krásne hviezdne divadlo. Možno si ani nevedela, že ide o jedno z najtmavších miest v celej Európe. Slovensko v tomto predbehlo dokonca aj pralesy. V našej krajine je takýto park prvý svojho druhu a na svete je dvadsiaty. Celkom dobré skóre, však? 

Tak čo, poznáš všetky tieto miesta? Pôjdete sa tam s priateľom pozrieť? To ale ešte ani zďaleka nie je všetko. Skús si prečítať náš ďalší článok, ktorý ťa rovnako inšpiruje ku krásnym romantickým výletom. Tieto miesta na Slovensku vás určite donútia sa do seba zamilovať znova.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie