Pexels/Pavel Danilyuk

Keď príde prvý deň v novom roku, veľa z nás premýšľa o tom, čo nám budúcnosť prinesie. Robíme si plány, stanovíme ciele, predstavujeme si, ako by mohli nasledujúce mesiace vyzerať. Nie len v tom osobnom živote, ale aj v tom, ktorý zdieľame s naším partnerom. Porozprávať sa o tom, čo by si so svojou polovičkou mohla vyskúšať, nie je na škodu.

Každému páru totiž padne vhod, keď svoj vzťah vytiahne zo stereotypu a trochu oživí novými zážitkami a spoločnými skúsenosťami, ktoré oboch spoja ešte viac. Ak potrebuješ inšpirovať nejakými nápadmi, nech sa páči!

Cestovanie vo dvojici

Všetci dúfame, že po posledných dvoch rokoch nám tento prinesie viac možností v oblasti cestovania. Nezáleží na tom, či máte financie na výlety po Slovensku alebo si môžete dovoliť aj exotiku, no rozhodne, ak to bude možné, neváhajte. 

Spoločné cestovanie z vás spraví skvelý tím, prinesie množstvo skúšok a zážitkov, na ktoré nikdy nezabudnete, a najmä, preverí, či to spoločne 24/7 dávate.

Spoločný kurz či školenie

Tráviť spoločný čas koníčkami, ktoré máte obaja radi, je skvelé, no vyberte si v tomto roku aj niečo, čo bude pre vás oboch úplne nové. Nech je to kurz alebo školenie, na konci ktorého nebudete mať len dobrý pocit z toho, že ste boli spolu, ale priniesol vám aj posun v nejakej oblasti.

Naučte sa po španielsky, zapíšte sa na kurz varenia, choďte na lekcie ľudových tancov… Keď sa dvaja učia spolu novú vec, ide im to oveľa lepšie – môžete sa ťahať vpred, pomáhať si, radiť si a neskôr to v živote naozaj využiť.

Otestujte svoju zodpovednosť

Ak ste spolu už naozaj nejaký ten dlhší čas a reálne plánujete spoločnú budúcnosť, mohli by ste si otestovať vašu zodpovednosť, aby ste vedeli, ako na tom ste v situáciách, ktoré nemusia byť ľahké. Bude to akoby skúška vašej dôvery a vzťahu, ktorá vám otvorí nové obzory.

Kúpte si spoločnú korytnačku, choďte venčiť psíkov z útulku, pomôžte opatrovať deti vašich kamarátov, aby si mohli vyraziť aj oni von… jednoducho, nájdite niečo, pri čom sa ukážu vaše povahové stránky aj v niečom, čo nie je easy.

Vzťahové predsavzatia

Tak, ako si dávaš predsavzatia iba pre seba, mali by ste si s partnerom sadnúť a povedať si, v čom by sa váš vzťah mohol zmeniť v novom roku. Čo chcete zažiť, čo chcete splniť, no najmä, čo chcete zmeniť k lepšiemu. Nejde len o veci, ako boli vyššie spomenuté nové záujmy, ale aj bežné veci, ktoré by ste chceli robiť inak.

Večerať spoločne za stolom, nájsť si vlastné bývanie, tráviť aspoň jeden deň v týždni spolu bez telefónov, variť viac doma a vo dvojici, úprimnejšie sa rozprávať, skúsiť niečo nové v posteli… možností sú stovky, vyberte to, čo spraví váš vzťah o niečo krajší.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating