Hovorí sa, že na to, aby si dvaja ľudia rozumeli, musia byť trochu podobní, a na to, aby sa milovali, i trochu odlišní. Vo fungujúcom vzťahu musia klapať rôzne veci, a jednou z nich sú práve aj spoločné názory, hodnoty, sny či záujmy. Aj keď sa protiklady priťahujú, na to, aby z toho nebola iba chvíľková romanca, je potrebné nájsť medzi vami to správne puto.

Niektorí ľudia skáču do vzťahov hlava-nehlava, stačí im len to, že sa fyzicky priťahujú alebo im bolo na prvom rande dobre. No častokrát to rýchlo zlyhá na odlišnostiach, ktoré po čase nevedia prekonať či akceptovať.

Aby vôbec malo význam ísť s niekým do vzťahu, mala by si s ním mať spoločné nasledujúce 4 veci. 

Humor je to správne korenie

Samozrejme, láska má mnoho faktorov, ktoré sa radia na dôležitejšie miesta v rebríčku, no ak už od začiatku vieš, že vás tento aspekt nespája, nebudeš z neho až tak nadšená. Humor a zábava je to, čo prelomí ľady a vďaka čomu bude váš svet pozitívnejší. 

Ak nechápeš jeho sarkastickým poznámkam, ak ti jeho vtipy prídu trápne či on považuje tvoj humor za príliš čierny, len ťažko sa budete tešiť z toho, že spolu budete tráviť viac času. Naopak, ak ste si v tomto sadli, potom vám všetko pôjde s úsmevom ľahšie.

Vidina budúcnosti

Nezáleží na tom, či máte za sebou ešte len pár stretnutí alebo vás už považujú za partnerov, hneď na začiatku by ste mali byť k sebe otvorení v otázke vašej budúcnosti. Toto už nie je vtipný bod, ale niečo vážne, niečo, čo vás v budúcnosti buď navždy spojí alebo kvôli nezhodám rozdelí.

Je jasné, že časom sa človeku menia priority či životné ciele, a že sa aj dokáže prispôsobiť partnerovi a spraviť kompromis. No ak vaše smerovanie má úplne odlišné cesty, len ťažko sa vám bude hľadať nejaká možnosť, ktorou ich spojíte.

Aspoň jeden koníček

Vo vzťahu je ideálne, ak viete tráviť čas spolu, ale aj samostatne. Každý človek potrebuje čas iba pre seba, venovať sa nie len svojim povinnostiam, ale aj radostiam. Záľuby kvôli partnerovi neodkladaj bokom a rozvíjaj sa v nich ďalej. No ak vám to má fungovať, musí tu byť niečo, čo dokážete robiť spoločne.

https://www.instagram.com/p/CWBpvJRKlOj/

Prepáč, ale sledovanie Netflixu sa tu neráta, okej? Mala by to byť vec, ktorá vás zabaví vo voľnom čase, pri ktorej sa niečo nové učíte či inak vylepšujete. Je jedno, či to bude šport, kurz tanca, lekcie španielčiny, hranie kariet, … niečo, čo vás spojí bez toho, aby ste mali pocit, že ste až príliš často spolu.

Názory na aktuálne dianie vo svete

Do trochu vážnejšej témy pôjdeme aj v tomto bode, ktorý častokrát ľudia pri rande preskočia. Nikto si nechce „kaziť“ romantiku rečami o politike, svetovom dianí či očkovaní. Ale práve tieto témy rýchlo odhalia, ako sa na veci pozeráte, dajú vám možnosť diskutovať a efektívne odhalia váš prehľad.

Keď už tu zistíš, že sa veľmi nezhodujete, bude to pre teba výkričník, ktorý ťa upozorní na to, že možno nie ste pre seba úplne stvorení. Možno sa ti to nezdá, ale je to znamenie, že nezhody budú ovplyvňovať váš vzťah v rôznych smeroch.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.