Keď si vo fáze, kedy máš motýle v bruchu pri pohľade na človeka, ktorý ťa priťahuje, len ťažko budeš premýšľať nad nejakými racionálnymi dôvodmi, prečo by nebolo dobré začínať si s ním vzťah. Ak by sme vopred vedeli, že sa aj z tohto muža vykľuje debil, ani by sme si s ním nezačínali, však? Lenže láska je presne o tom, že niekedy býva poriadne slepá. 

Avšak, ešte skôr, ako do toho spadneš úplne, môžeš si všimnúť aspoň výstražné znamenia, ktoré sú znakom, toho, že problémy môžeš neskôr očakávať. Ak sa tak stane, nemôžeš povedať, že sme ťa na to vopred neupozornili…

Presadzovanie svojho

Ty by si chcela ísť na rande niekam do prírody, on je radšej za večeru v meste. Ty povieš, že máš chuť na ázijské jedlo, on by si dal rád klasiku. Ty by si po večeri chcela ísť domov pozerať film a on, aby ste sa stretli s jeho kamošmi na byte. A na tom byte si uvedomíš, že si sa mu zase prispôsobila.

Nevadí ti to, pretože tomu neprikladáš žiadnu váhu, no takéto nenápadné presadzovanie si svojho neskôr vo vzťahu prerastie do toho, že bude chcieť, aby bolo všetko iba podľa neho, pretože je na to zvyknutý. Kompromisy nebude vedieť robiť, a ak ti aj dovolí rozhodnúť o niečom, bude ti to znepríjemňovať svojou zlou náladou.

Nerešpektuje ťa

Všimla si si, že ti počas rozhovoru neustále skáče do reči? Akoby ťa nechcel nechať dopovedať, pretože ťa vlastne ani nepočúva a ide si svoje. Aj toto je znamením, že sa bude pozerať viac na seba a nevenuje ti pozornosť a rešpekt, aký by si si zaslúžila.

Spomienky z minulosti

Každý z nás má za sebou nejaké vzťahy, sú našou súčasťou a to, čo bolo, nezmeníme. Nemôžeme sa tváriť, že sme nemali žiadne bývalé vzťahy, no ak tvoj vyvolený nejak často spomína na tie časy, aj keď sa to môže zdať byť neškodné, mala by si zbystriť pozornosť.

Si si istá, lepšie povedané, je si on istý tým, že chce nový vzťah? Nie je pripútaný k svojej bývalej a obrazu o ich vzťahu až príliš? Bolo by to voči tebe nefér, ak by si po čase zistila, že ťa iba ťahal za nos a nemal skutočne rád. Nikto nechce byť iba dočasnou náhradou.

Výbuchy zlosti

Samozrejme, že keď sa zaľúbiš, všetko zlé prehliadaš, no ak si rozhodnutá, že je čas na vážny a stály vzťah, musíš mať triezve myslenie. Všímaj si jeho správanie nie len voči tebe, ale aj k ostatným ľuďom. Ako sa s nimi baví? Dokáže sa rýchlo nahnevať? Nemá výbuchy zlosti, pri ktorých sa mu radšej vzďaľuješ?

Pravdou je, že ak si všímaš isté agresívne znaky, možno v budúcnosti očakávať, že budú mať aj inú dohru. No svoju pravú tvár ti na začiatku nikto taký ihneď neukáže. Dávaj si pozor.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.