instagram.com/stephsa

Či je lepšie byť modernou priateľkou, ktorá ide s dobou a snaží sa všetko zvládnuť s prehľadom alebo byť stará škola a čakať na prvý krok od muža a nechať sa ním viesť, to je na každého uvážení. Každá žena chce po svojom boku dokonalého partnera, tak isto každý muž si predstavuje vedľa seba dokonalú partnerku. Byť dokonalou a modernou sa nevylučuje, práve naopak – to na seba nadväzuje.

Doba sa posunula a s ním aj vnímanie vzťahov, zastaralé predsudky o tom, že žena má sedieť len doma, starať sa o deti a jedlo, sú dávno zakopané. Byť modernou priateľkou neznamená, že musíš zmeniť svoju povahu. Ani to, aby si nerešpektovala svojho partnera. Stačí, ak sa naučíš tieto 4 body využívať aj v praxi.

Finančná nezávislosť

V dnešnej dobe už nie je moderné byť zlatokopkou či žienkou domácou, ktorá si nebuduje svoju vlastnú kariéru a finančné pole. Moderná žena stíha aj vysokú školu, aj kariéru, budovanie si vlastných finančných úspor a neskôr aj rodinu a staranie sa o ňu. Žena by mala byť finančne nezávislá, zarobiť si na svoje veci sama a dokonca striedať sa v platení v reštaurácii či pri nákupe potravín.

Kompromisy oboch strán 

To, že mužovi sa musí prispôsobovať len žena, starať sa o jeho blaho, o jeho záľuby a žiadne ústupky sa nerobia, je už dávno preč. Vzťahy sú o kompromisoch z oboch strán. Ak ich jeden nevie robiť, očividne nemiluje tak, aby robil radosť druhej polovičke. V partnerskom vzťahu by ani jeden nemal trpieť a stále sa prispôsobovať. V modernej dobe sú potreby ženy rovnako dôležité ako potreby muža.

Nezakazuj, nekrič

Hulákajúca frajerka nie je to, čo muži práve v dnešnej dobe hľadajú. Ak chce ísť tvoj partner na pivo, nech ide, nezakazuj, nebuď panovačná fúria. Vychutnaj si to, že máš čas pre seba a napríklad na kamošky. Nebuď zlá kráľovná, ktorá zakazuje všetko, na čo si muž spomenie. Moderná a dokonalá partnerka sa aj pri ošemetných situáciách správa ako dáma a všetko si necháva na doma, kde si to s partnerom medzi 4 očami vysvetlí. Nekričí na muža pred kamarátmi a ani v spoločnosti.

Vlastné hobby

Každý z dvojice musí mať aj svoje vlastné záľuby. Určité aktivity, ktoré nerobia spolu, ale vychutnávajú si čas sami pre seba. Vzťah dvoch ľudí je aj o spoločných aktivitách, ale ani jeden z nich by nemal stratiť svoju vlastnú osobnosť, svoje koníčky, pri ktorých zabudne na celý svet a relaxuje. Nemusíte chodiť všade spolu, pretože sa stane, že jeden z vás sa stane príveskom, čo bude oveľa viac otravné.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating