Vzťahy nie sú jednoduché a vždy budú komplikované, no dôležité je, aby si na nich pracovala. Každý túžime po zdravom a šťastnom vzťahu, ktorý bude trvať do konca života. Realita je však taká, že často sa vo vzťahoch trápime a nevieme, ako s nimi zaobchádzať.

Dôverujte si. Dôveruj svojmu partnerovi, že neurobí nič, čím by úplne zničiť váš vzťah alebo tvoju dôveru. Rešpektujte svoje súkromie a aktivity, ktoré máte odlišné a ktoré robíte sami. Každý vo vzťahu potrebuje priestor a čas len sám pre seba, inak sa môže cítiť nekomfortne a do budúcna to veľmi môže ovládnuť váš vzťah. Dovoľte si navzájom plniť si sny, pretože neskôr si to môžete vyčítať a hovoriť, že ten druhý vás nepodporil.

Budujte si vo vzťahu veci, ktoré sú vyvážené a nie sú uponáhľané. V zdravom vzťahu nevyvíja jeden tlak na toho druhého. Na začiatku vzťahu nám príde normálne tráviť so svojou polovičkou všetok svoj voľný čas, no treba si ujasniť hodnoty a priority. Nič, čo je silené, nie je dobré.

Získajte schopnosť vyriešiť konflikt bez toho, aby ste sa urážali alebo ponižovali. Zostanú len rany na srdci a nedoriešené veci. Keď sa rozhodnete urobiť tieto kroky, obaja sa budete cítiť šťastní a nadšení z toho, čo ste urobili – žiadne zmiešané pocity.

zdroj: pexels.com

Byť úprimný k tomu druhému – to chceme všetci. Je dôležité hovoriť o tom, čo chceme a čo si myslíme, inak môže dôjsť k nedorozumeniam. V zdravom vzťahu sa môžeš so svojím partnerom porozprávať bez toho, aby ste si sa obávala, či bude normálne odpovedať, alebo či ťa bude súdiť.

Samozrejme, že sa mu nemusí páčiť to, čo hovoríš, no dôležitý je kompromis a vzájomný rešpekt. A taktiež pocit, že môžeš svojmu partnerovi povedať hocičo.

Ak je vo vašom vzťahu prítomný rešpekt, tvoj partner si určite váži tvoje presvedčenie, názory a teba, ako osobu.. Príkladmi sú komplimenty, podpora tvojej tvrdej práce a snov.

Rešpekt. Dôvera. Úprimnosť.

Toto všetko môže pomôcť tvojmu vzťahu.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.