Instagram/nadiine.o

Čo je pre teba v živote najdôležitejšie a aké sú tvoje priority? Na prvý pohľad jednoduchá otázka, no ak na ňu chceš odpovedať, zistíš, že to nie je také ľahké. Máme totiž pocit, že všetko je dôležité, od peňazí, dobrej práce, voľného času, cez zdravie a rodinu. 

Bohužiaľ, veľa z nás má priority zoradené veľmi zle a dôraz kladú aj na veci, ktoré nie sú také dôležité. Ak by k tomu došlo, vedela by si bez nich prežiť. Preto je najvyšší čas zamyslieť sa nad tým, čo od svojho života chceš.

Tieto tri body by mali byť v tvojom rebríčku na najvyšších priečkach. Ak to tak nie je a máš tam skôr materiálne veci, skús sa nad sebou trochu zamyslieť.

Zdravie

Fyzické, no predovšetkým aj to mentálne. Môžeš mať na účte aj milióny, no zdravie si za ne nekúpiš. Dávaj si naozaj pozor na to, ako sa o seba staráš, ako sa stravuješ, či sa hýbeš a či si dopraješ dostatok odpočinku. Venuj sa tiež záľubám, ktoré budú rozvíjať tvoju duševnú pohodu a to, aby si sa cítila naozaj šťastne a spokojne.

Rodina

Tie vzťahy v rodine bývajú niekedy kadejaké, no aj tak je to tvoja rodina a mala by si sa snažiť, aby ste spolu vychádzali čo najlepšie. Aj keď si sa už osamostatnila, pravidelne volaj a navštevuj svojich rodičov a aj starých rodičov.

Pandémia nás naučila, že najdôležitejší ľudia tvojho života tu už nasledujúci deň byť nemusia a určite by si nechcela ľutovať, že si dala prednosť iným veciam alebo ľuďom ako im.

Dobré vzťahy

Dobré vzťahy s rodinou, partnerom, priateľmi, ale aj sama so sebou. Je dôležité, aby v tvojom živote bola rovnováha. Začni sama od seba a akceptuj sa taká, aká si. Ak si vybuduješ dobrý a zdravý vzťah so sebou, ľahšie sa ti budú vytvárať aj tie ostatné.

Patria tieto 3 priority k tvojim hlavným, ktorým prikladáš najvyšší dôraz?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife