Chutný kokteil v tej správnej spoločnosti má účinky ako celodenné spa. Po štúdijnom či pracovnom týždni zresetuješ hlavu, uvoľníš sa a po pár kokteiloch môžeš rovno nabehnúť na párty, vytancovať energiu z toľkého cukru, ochuteného alkoholickým nápojom.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Keďže ale kokteily nie sú lacná záležitosť a my „party girls“ nemáme peniažky na zvyš, rozhodli sme sa ti priniesť kokteily, ktoré fičia, a ešte sú aj celkom jednoduché na prípravu doma. Veď prečo si nespraviť babskú jazdu u kamošky a ušetriť pár drobných na handry.:)party-girlsfoto: mrwallpaper.com

Nech sa páči, kokteily od výmyslu sveta aj s ingredianciami, ktoré budeš potrebovať na ich prípravu.

Jäger-Bombajager_bomb_casbah

foto: tignesnet.com

Začíname od najjednoduchšieho, pretože na to, aby si si namiešala Jägerbombu nemusíš byť ani náhodou barmanka. Drink je chutný a doslova v momente ťa nakopne. Ako je zjavné aj z obrázku, ide o Jägermeistra ponoreného do Red Bull-u akurát v takej výške, aby sa nepomiešali. Keďže IN je nielen zdravá strava, ale aj zdravé nápoje, aspoň v rámci možností, prinášame ti prírodnejšiu alternatívu so Simply Colou. Nakoľko je povzbudivá a prírodná, bude sa do tohto kokteilu hodiť pri najmenšom tak ako Red Bull.

Cosmopolitan

Tento ružový „šmak“ už nikdy nevyjde z módy. Po tom, čo ho Carrie zo Sexu v Meste pila snáď na každej párty, ho jednoducho milujeme. A nielen preto ako vyzerá, drink aj výborné chutí! Tiež nie je veľmi náročný na prípravu, ale zišlo by sa ti k nemu mať už aj shaker.cosmopolitianmartinibabyboomers1foto: recipes.steepedtea.com

V prvom rade si priprav vodku. Čím kvalitnejšia a jemnejšia, tým lepšie bude chutiť celý nápoj. Ďalej budeš potrebovať cointreau alebo triple sec a brusnicový džús. Pomery sa v receptoch líšia, ale keďže je to „dámsky“ drink, mi ti ponúkneme ten jemnejší. Samozrejme, to si už prispôsobíš podľa chuti. Pomer vodky, triple secu a džúsu by mal byť 4:4:10, takže 4cl vodky, 4cl triple secu a deci džúsu. Toto zamiešaš v shakeri aj s ľadom, pridáš limetkovú alebo citrónovú šťavu a hľa, cosmopolitan je na svete! Najlepšie naliať do pohárov ako vidíš na obrázku, aby to vyzeralo úplne ako zo Sexu v meste.

Aperol Spritzaperol-spritz-recipe

foto: frenchgirlcuisine.com

Síce je už október, prečo si trochu nepripomenúť teplo týmto letným drinkom. Najlepšie vychytať ešte babie leto a vychutnať si ho na slniečku na terase so slnečnými okuliarmi. Tento taliansky drink sa podáva s niečím chrumkavým – chipsami alebo prípadne arašídy. Recepty sú tiež všelijaké, ale tu predám svoje osobné skúsenosti. Originál sa má miešať talianske Prosecco s príchuťou Aperol a sódou. Prosecco a Aperol v zhruba rovnakom pomere a doliať sódou do prijateľne oranžovej farby. Ja s mojimi babami sme prišli na slovenskú alternatívu tohto drinku, ktorá pozostáva zo suchého slovenského vína, príchuti Aperol, ktorú teraz už zoženieš všade a perlivej minerálky. Chuť je veľmi podobná, keď nie ešte lepšia.

Starý dobrý „bavorák“

c18a7a8c0c55fab1849254964fa79ce3foto:originalriver.cz

Nie je nič jednoduchšie na namiešanie ako táto klasika. Tu je zbytočné hovoriť o pomeroch. Každý si namieša podľa svojej chuti. Každopádne treba veľa ľadu- najlepšieho kockového, približne jeden pohárik fernetu (ja osobne uprednostňujem Citrus), doliať tonicom podľa uváženia a citrón. To je všetko, čo potrebuješ na prípravu horkosladkého bavoráka.

Cuba Libre

Tieto dve veci k sebe skrátka idú. Ako sme už spomenuli pri Jägerbombe, existuje zdravšia alternatíva s názvom Simply Cola. Vzhľadom na to, že je kompletne prírodná a má menej sladkú kolovú príchuť, je do drinkov ako stvorená. Do Rumcoly sa zvykne pridávať biely rum, ja by som však odporúčala alternatívu Simply Cola a hnedý rum. Nechcem nadržiavať, ale najlepšou voľbou je čierny Captain Morgan. Do toho ešte limetka a kopu ľadu a vynikajúci drink na babskú jazdu je hotový.dark-rum-cola-rocks-lime069a0000000ecqviamfoto: uk.thebar.com

Takže nazdravie dámy!


cover foto: tapasmagazine.com