Tie najmilšie osoby si vždy prešli najväčším peklom. Sú to tie, ktoré ti pomôžu, sú ochotné a stoja pri tebe nech sa deje čokoľvek, no vnútri občas trpia. Naučili sa, že život nie je fér a že to, čo chcú, si musia vybudovať sami a sami sa o to pokúsiť. 

Tie najkrajšie a najmilšie duše sú poznačené jazvami, ktoré sa pomaly, ale isto zoceľujú, aj keď nikdy úplne nezmiznú. Sú to tie osoby, ktoré má každý rád a každý o nich hovorí, že musia žiť skvelý život, pretože sa neustále usmievajú.

Nie je tvojou povinnosťou byť dokonalá, ale sama sebou. Ak si si aj ty prešla najväčším peklom, gratulujem ti, si silná. Nezbavuj sa samej seba.

Ver mi, dcéra moja, že veľkým dobrodružstvom života je byť sama sebou. Nedať sa pohltiť tým, čo chcú iní, pre pokoj ich duší, pre ich prospech, pre to, čo je pre nich vhodné. Pravdepodobne cenou za tvoju slobodu bude samota, izolácia, pokusy o tvoju manipuláciu, nedorozumenia.

zdroj: pexels.com

Pamätaj však, že toto je súčasťou otvárania sa tvojej duše a jej rozkvitania. Opovážiť sa kvitnúť, v týchto časoch všadeprítomnej púšte, si vyžaduje veľkú odvahu a silu. A vieš prečo, dcéra moja? Pretože keď rozkvitáš, kvitne aj nádej.

Pravdou je, že tie najsilnejšie duše a osobnosti sú poznačené jazvami, ktoré nevidíme, pretože ich skrývajú za úsmevom. Sú to väčšinou staré duše, ktoré potrebujú pomoc, aj keď to nepovedia. Myslia si, že sila je to, čo ich drží pri živote a nechcú, aby ich niekto ľutoval alebo oplakával. No aj oni potrebujú pomoc, aj keď sa o tom nechcú rozprávať.

Tie najmilšie osoby si prešli tým najväčším peklom, preto by sme si ich mali vážiť. Sú neuveriteľne silné a aj cez všetku bolesť sa dnes usmievajú na tento svet a stále veria, že na svete sú ľudia, ktorí sú dobrí.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.