Unsplash/Jonathan Borba

Opakovanie je matkou múdrosti a hlavne ak sa to týka vzťahov. Aj napriek tomu, že z každej strany počúvame, čo by sa malo robiť a čo sa naopak nepatrí, dopúšťame sa stále tých istých chýb. A tie majú za následok pomalé ničenie našich vzťahov bez toho, aby sme si to vôbec uvedomili.

Ak chceš, aby ti tvoj vzťah vydržal čo najdlhšie, mala by si prestať robiť týchto 8 vecí. Ide totiž o tichých zabijakov vzťahu.

Vyhýbanie sa konfliktom

To, že sa budete vyhýbať konfliktom, nezachráni zázračne váš vzťah. Ak ťa niečo trápi alebo s niečím nie si spokojná, snaž sa to vyriešiť hneď a neodkladaj to. Čím viac takýchto premlčaných problémov medzi vami vznikne, tým horšie.

Nedoriešené problémy

Tento bod nadväzuje na ten predchádzajúci. Ak už ste sa do riešenia nejakého problému pustili, pracujte na tom dovtedy, kým to naozaj nevyriešite. Nedoriešené konflikty by sa mohli nazbierať, až by ich bolo toľko, že by ste vlastne nemali ani nič spoločné, lebo by vám všetko na tom druhom prekážalo.

Nerozprávanie o svojich pocitoch a emóciách

Ako sa naozaj cítiš? Trápi ťa niečo? Alebo ťa naopak niečo veľmi potešilo? Nenechávaj si tieto pocity len pre seba a zdôver sa svojmu partnerovi. On ti nevie čítať myšlienky a ak na sebe nedáš poznať, že sa niečo deje, s najväčšou pravdepodobnosťou to nezistí, aj keď by si si to priala.

Ak budete hovoriť o svojich emóciách, môžete tak predísť množstvu zbytočných problémov.

Slabá komunikácia o intímnom živote

Hlavne v dlhodobých vzťahoch môže utrpieť aj váš intímny život. Je naozaj potrebné, aby ste sa rozprávali aj o tom, čo sa deje za zatvorenými dverami spálne. Páči sa ti, ako to vyzerá? Alebo by si chcela vyskúšať niečo nové, len nevieš, ako to partnerovi povedať? Nehanbi sa. Uvidíš, že ho tvoja iniciatíva poteší.

Klamstvá

Tento bod snáď nemusíme ani rozpisovať. Klamstvá do vzťahu nepatria a dokonca ani v prípade, ak ide o „nevinné“ zatajovanie. Skôr či neskôr sa do toho môžeš tak zamotať, že už sama nebudeš vedieť čo je pravda a čo si si len vymyslela.

Vytváranie domnienok

Domnienky sú rovnako zlé ako klamstvá a niekedy bývajú dokonca ešte horšie. Načo si predstavuješ veci, ktoré sa nestali a prečo neustále spochybňuješ jeho správanie? To, že prišiel o 5 minút neskôr než obvykle, nemusí hneď znamenal, že bol s nejakou inou. Vo vašom vzťahu by mala existovať aj nejaká dôvera.

Neustála snaha zmeniť toho druhého

Vzťah by mal byť do istej miery aj o kompromisoch. Ak sa budeš snažiť zmeniť toho druhému namiesto toho, aby si ho akceptovala alebo prijala, môže to spôsobiť viacero problémov. Predovšetkým sa to môže dotknúť partnera, ktorý sa bude cítiť menejcenne.

Nikto z nás nie je dokonalý, veď určite aj ty sama máš nejaké vlastnosti, ktoré môžu iným ľuďom prekážať. A nesnažia sa ťa zmeniť, len si to vedia v hlave zrovnať.

Stereotyp bez prekvapení

Hovorí sa, že každý vzťah upadne do stereotypu a ak sa oňho nebudeš starať, naozaj je to pravda. Niekedy síce padne dobre, že sa o niektorých veciach nemusíte rozprávať, lebo viete čo ten druhý potrebuje. Mali by ste sa však snažiť o to, aby iskra vášho vzťahu nevyhasla.

To sa môže podariť občasnými prekvapeniami, zmenou bežného správania alebo zaradením nových činností do vašej rutiny. Hľadajte spôsob, ktorý vám bude vyhovovať najviac.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating