unsplash.com

Keďže sme toho názoru, že človek ku šťastiu potrebuje šesť nôh – tie zvyšné štyri by mali patriť domácemu miláčikovi s vrtiacim chvostom – pripravili sme pre teba naozaj skrátený zoznam psíkov, ktorí aktuálne hľadajú nielen domov a útočisko, ale aj plnú náruč lásky. Možno aj ty už dlhšie zvažuješ, že si zaobstaráš nejaké domáce zvieratko. A kde inde hľadať vhodného kandidáta, ak nie v útulku? Pretože, keď #adoptujesmilujes!

1. NAJDA

Ešte pred rokom mrzla na reťazi pri chatrnej búde, a keď to pre ňu konečne vyzeralo na lepšie časy, dostala sa z kaluže do blata. Prešla niekoľkými nezodpovednými rukami, čo sa, bohužiaľ, podpísalo na jej zdraví. Voči ľuďom ale nezanevrela, rada sa nechá hladkať a miluje dokonca aj deti. Neprekážajú jej iné psy ani mačky. Má stopercentné hygienické návyky. Najda má približne 6 rokov, no trpí bolesťami chrbtice. RTG ukázalo, že po nej v minulosti ktosi strieľal. V tele má broky. Bolesti by však po injekcii a kľudovom režime mohli čoskoro zmiznúť. Ku šťastiu jej chýba už len domov plný lásky.

Zobraziť celú galériu (5)
zdroj: pesvnudzi.sk

2. BLACKIE & BLUE

Dve jeden až dvojmesačné sestričky Blackie a Blue vyhodil počas mrazivého víkendu koncom februára ktosi pri kontajner. Hoci už sú v dobrých rukách, do OZ Pes v núdzi dorazili premrznuté, vychudnuté a plné parazitov. Aby toho nebolo málo, veterinár im diagnostikoval svrab. Zatiaľ sú v karanténe a podstupujú liečbu. Našťastie, papajú už samé. Sestričky sú pravdepodobne krížence stafforda a podľa svojho sfarbenia dostali i mená. V dospelosti budú zrejme stredného vzrastu. Kastrácia, až trochu vyrastú, je podmienkou ich adopcie.

Zobraziť celú galériu (5)
zdroj: pesvnudzi.sk

3. EIKA

Táto drobná sučka pricestovala do útulku Pes v núdzi až z východného Slovenska z rómskej osady, kde je situácia so psami kritická. Vyšetrenie poškodeného oka ukázalo, že naň pravdepodobne vôbec nevidí. Je možné, že v prípade bolesti ho bude nutné kompletne vyoperovať. Eika je však neuveriteľne milé a vďačné psíča. Nemá problém ani s inými psíkmi. Zaslúži si pocítiť teplo domova, v ktorom nebude nikomu prekážať jej drobný handicap.

Zobraziť celú galériu (5)
zdroj: pesvnudzi.sk

4. BELLINDA

Už je to rok, čo sme Bellinda našli túlať sa osamotenú a zmätenú. Nik sa k nej neprihlásil. Bohvie, čím si táto kríženka labradora prešla, zo začiatku bola totiž veľmi plachá a nedôverčivá. Má asi sedem rokov, no stále sa dokáže zahrať ako malé šteňa. Navyše, je veľmi mierumilovná, hodila by sa preto aj ako spoločníčka k starším a menej aktívnym ľuďom, ale i k deťom, s ktorými by mohla pobehovať po záhrade. Neprekážal by jej ani iný psí spoločník na zábavu. Hlavne, nech je pri niekom, kto ju bude mať rád.

Zobraziť celú galériu (5)
zdroj: pesvnudzi.sk

5. MERY

Mery nám pred pár mesiacmi nahlásili jej nálezcovia ako chronickú utekajku, ktorej domov však nikto nepozná. Hoci mala na krku obojok, nebola na ňom žiadna identifikačná známka. Je to približne trojročná šibalská kríženka zlatého retrievera, s jej úsmevom vyzerá ozaj ako z amerického filmu. Ľudí miluje, iné psy ju veľmi nezaujímajú. Ak ju príliš otravujú, smiešne si šomre popod nos. Bude však potrebovať domov, ktorý bude dobre oplotený a zabezpečený, aby sa Mery svojim novým pánom opäť nevybrala niekde na potulky.

Zobraziť celú galériu (5)
zdroj: pesvnudzi.sk

Ak už doma jedného miláčika máš, (alebo z iných dôvodov) pre ďalšieho už miesto u teba nie je, určite vieš, že sa psíkom z útulkov a karanténnych staníc dá pomôcť aj inak. A oni rozhodne našu pomoc potrebujú, lebo sami si pomôcť nemôžu. Niekedy stačí urobiť “málo”. Aj na prvý pohľad maličkosti môžu takýmto zvieratám zmeniť zachrániť život.♥

____________________________________________________________

Čo by si ešte mala vedieť?

Všetky psy sú očkované, kastrované a čipované. Nachádzajú sa v útulku Pes v núdzi vo Zvolen-Budča alebo v domácich depozitoch. V prípade záujmu o psíka vždy kontaktujte: pesvnudzi@gmail.com alebo volajte na 0948 213 214, 0948 891 391…

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife