instagram.com/queensgambitnetflix

Na prvý pohľad si možno hovoríš, že na šachu nemôže byť nič zaujímavé a celá tá bublina okolo seriálu je nafúknutá. Spočiatku som si to trochu myslela aj ja, dokým som si nezapla prvú časť a nepresvedčila som sa o tom, ako veľmi som sa mýlila.

The Queen´s Gambit je novinka z dielne Netflix a je dostupná od 23. októbra. Ide len o minisériu so siedmimi epizódami, takže to dokážeš pozrieť za pár dní (alebo aj za jeden, ak nebudeš vedieť vydržať).

Prečo by si si teda mala tento seriál pozrieť? Keď už pre nič iné, tak aspoň pre bravúrny výkon hlavnej postavy. 24-ročná herečka Anya Taylor-Joy sa predviedla naozaj v najlepšom svetle a šachistku Beth Harmonovú zahrala dokonalo. To však môžeme povedať aj o jej mladšej verzii, o herečke Isle Johnston.

Beth prišla počas nehody o matku, a tak sa ocitla v detskom domove, kde pravidelne dostávala sedatíva, na ktoré si veľmi rýchlo vytvorila návyk. V pivnici ju správca zasvätil do tajov šachu a ihneď prišiel na to, že mladá dievčina je šikovnejšia a múdrejšia, než si vôbec myslel.

Čím ťa môže seriál očariť?

1. Aj keď sa celý seriál točí okolo šachu, nebude ťa v žiadnom prípade nudiť. Dozvieš sa zaujímavé veci, o ktorých si možno nevedela a naučíš sa rôzne stratégie, ako bojovať proti svojim súperom.

2. Môžeš vidieť ako sa Beth mení a zlepšuje. Aj v čisto mužskom svete dokáže preraziť a je jasným príkladom toho, že ženy to môžu dotiahnuť ďaleko.

3. Zaujímavé herecké obsadenie. Okrem herca Thomasa Brodie-Sangstera sa môžeš tešiť na Harryho Mellinga, ktorý stvárnil Dudleyho v Harry Potterovi. Neuveríš, ako sa za tie roky zmenil. 

4. Boj so závislosťou. Beth sa okrem užívania liekov naučila piť alkohol a stala sa z nej závisláčka. Je zaujímavé sledovať, ako sa s tým snaží bojovať, keďže sama vie, že má problém.

5. Aj napriek tomu, že sa seriál odohráva zväčša v 60. rokoch minulého storočia, Beth sa predviedla v rôznych outfitoch, ktoré boli na tú dobu veľmi zaujímavé a určite by si sa nimi mohla inšpirovať aj dnes.

View this post on Instagram

You could never be a model. You are pretty enough, but you are much too smart. Models are empty creatures. The camera lens fills them with color and texture, and, once in a while, even mystery. But just like there is no mystery to a vacant lot, it’s just there until you put something interesting on top of it. #thequeensgambit #thequeensgambitnetflix @samohtsangster @anyataylorjoy @netflix @janinaelkin @samohtsangster @ryan.wichert @rebeccaroot1969 @russelldennislewis @netflix @itsmechristiane @chloepirrie @charliegraystudio @maddie_holliday @matthewdennislewis #netflix @gabatron95 @marcindorocinski @janinaelkin #anyataylorjoy #anyajoy #queensgambit #netflix #netflixandchill #netflixseries #tv #tvshow #THEQUEENSGAMBIT #dasdamengambit #director #frankscott @xfilme #thomasbrodiesangster

A post shared by The Queen’s Gambit (@the.queensgambitnetflix) on

Toto je len základ toho, pre ktorý pozretie seriálu The Queen´s Gambit určite nebudeš ľutovať. Nechceme prezrádzať žiadne detaily, aby si nebola o nič ukrátená. Daj tomu minimálne šancu a ak si po prvej časti povieš, že to za to nestojí, tak sa na to vykašli.

Myslím si ale, že hneď prvá časť je urobená tak dobre, že ťa donúti, aby si si zapla aj ďalšiu a dozvedela sa, čo bude nasledovať ďalej. Každopádne ide o veľmi príjemnú zmenu, pretože doteraz sme boli zvyknutí skôr na sledovanie iných, komerčnejších seriálov.

Ak si už seriál videla, páčil sa ti? Napíš nám do komentára, čo na Dámsky gambit hovoríš.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife