Ariana Grande si nás získala svojou pesničkou Thank u, next, ktorá sa stala hymnou mnohých zlomených, no stále silných sŕdc. Hovoríme ĎALŠÍ!, ale ďakujeme za všetky bývalé vzťahy, ktoré nás veľa naučili. A neplatí to len na tie partnerské vzťahy … 

Ďakujem a zbohom patrí aj mojej kamarátke, ktorá donedávna bola mojou best. Keď sme sa poznali, bola rovnako bláznivá a plná života ako ja. Rýchlo sa z nás stali sestry, pretože sme si vo všetkom rozumeli. A hoci naše priateľstvo bolo plné zábavy a hlbokých rozhovorov, stala sa z nej toxická osoba, ktorá zo mňa vysala všetku energiu.

Žiarlila, keď som sa bavila s inými ľuďmi, rozprávala mi do duše, aby ma ovplyvňovala smerom, ktorý sama chce a prekročila hranice, ktoré už neboli v poriadku. Aj napriek tomu všetkému bola stále mojou najlepšou priateľkou, keď mi bolo ťažko.

Veľa ľudí ti povie, že nie všetky priateľstvá sú zdravé, no niekedy by bola ich strata ešte ťažšia.

Chýbali mi naše interné vtipy, ale ťažoba, ktorá ma trápila zakaždým, keď mi vyčítala veci, ktoré by si nedovolil ani môj frajer bola horšia. Niekedy som mala pocit, že mi s ním nedopraje ani stráviť víkend. Chcela som sa len rozprávať s kamarátmi a vedieť, aké je to netoxické priateľstvo. Také, ktoré človeka nevyčerpáva.

Po čase ma začala obviňovať za všetky naše hádky a tvrdila, že len ja som príčinou všetkého stresu, ktorý v živote má. Som síce človek, ktorý robí chyby, ale nedá sa ospravedlňovať viac, ako je potrebné. Cítila som sa nahnevaná a ukrivdená.

Poviem ti, ak ti priateľstvo spôsobuje stres a trápenie je len jedna možnosť. Prerušiť váš kontakt.

Nie som dokonalá, ale pre takto nevyrovnaného a manipulatívneho človeka som bola až príliš dobrá. Blokla si ma na sociálnych sieťach, aby mi nemusela odpovedať na moje argumenty. Tlieskam. Klamala by som, ak by som povedala, že ma to vôbec netrápilo. Ale časom som si uvedomila, koľko stresu mi zo života odišlo. Kapitola uzavretá.

Hovorí sa o romantických vzťahoch, no nikto nehovorí o tom, ako bolí, keď stratíš najlepšiu priateľku. Lúčim sa so všetkými obvineniami a detskou mentalitou. Takže podľa slov Ari, toxické priateľstvo? Thank you, next!

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.