Unsplash/Alexandru Zdrobău

Počula si už o skin fastingu? Ide o to, že svojej pleti dopraješ detox od kozmetických produktov, ktoré používaš. Niekedy sa toto číslo pohybuje aj v desiatkach a naša pleť dostáva naozaj zabrať. A my sa neraz čudujeme, prečo je tak veľmi citlivá a podráždená.

Keď chodíš do školy alebo do práce, asi sa úplne nechceš svojho make-upu len tak vzdať. No teraz idú Vianoce, sviatky, počas ktorých budeme väčšinu času tráviť doma. Preto je ideálny čas na to, aby si nechala svoju pleť trochu oddýchnuť. Doma sa nemusíš maľovať, môžeš si užívať dni nenalíčená a ešte si tak aj pomôžeš.

Ak chceš svojej pleti dopriať detox, naozaj to urob teraz. Nemusíš sa hneď vzdať všetkých produktov ako počas skin fastingu. Môžeš si ale pleť poriadne vyčistiť, pretože teraz na to budeš mať konečne čas.

V prvom rade si môžeš napariť svoju tvár. Môžeš použiť zvlhčovač, no ak ho nemáš, poslúži ti aj hrniec s horúcou vodou. Nakloň sa nad paru s uterákom na hlave a nechaj pôsobiť paru aspoň 10 minút. Tá ti otvorí póry a ty si tak budeš môcť pleť vyčistiť oveľa jednoduchšie. 

Dopraj si tiež jemný peeling, ktorým sa zbavíš odumretých kožných buniek. Nezabudni na vyživujúcu pleťovú masku. Môžeš použiť niektorú z drogérie, prípadne môžeš využiť veci, ktoré nájdeš doma a masku si vyrobiť.

Keď bude tvoja pleť dokonale vyčistená a hydratovaná, potom ti už len ostáva užívať si dni bez kozmetických produktov. Aspoň pár dní si oddýchni od make-upu, ktorý ti môže znovu upchať póry. Dôležité je používať len pleťový krém podľa typu tvojej pleti.

Nezabudni tiež na pravidelný a dostatočný pitný režim. Hydratovať je potrebné aj zvnútra. Uvidíš, že takýto detox tvojej pleti pomôže a odvďačí sa ti bezchybnou pokožkou bez podráždenia alebo vyrážok.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty