pexels.com

Som vždy nahnevaná, ak sa mi stane to, že sa zamilujem do muža, ktorý sa o mňa až tak veľmi nezaujíma.

Som nahnevaná, pretože neviem, či mu mám napísať, keďže pravdepodobnosť, že mi odpíše je 50/50. Som nahnevaná, keď pozerám svoje story každú chvíľu s tým pocitom, či si ich pozrel. A prečo vlastne? Lebo som znovu dala na prvé miesto niekoho, kto si to ani nezaslúži.

Prečo ma stále zaujíma tá osoba, ktorá sa o mňa, paradoxne, nezaujíma? Prečo mu stále píšem správy, pozerám fotky a držím v sebe nádej, že sa niečo zmení?

Jednoduchá odpoveď je, že sa mi páči, považujem ho za atraktívneho, chcem sa s ním zoznámiť a tráviť s ním čas.

zdroj: unsplash.com

Komplikovanejšia odpoveď je, že je to kvôli pocitu, ktorý mám, keď naháňam osobu, ktorá ma v skutočnosti nikdy nebude chcieť. Je to niečo vzrušujúce.

Časť zo mňa je vždy znepokojená, ak neodpovedá na moje správy. Ale vždy sa vo mne hromadí veľa adrenalínu, ak sa jeho meno zobrazí na displeji. Nevšíma si ma, no na druhý deň mi venuje pozornosť. Som nadšená z toho, že si ma naozaj všimol a trávi so mnou čas.

No keď dostanem správu od niekoho z mojich blízkych, vôbec nič takéto sa nedeje. Nie som príliš nadšená, že idem s niekým von. Neteším sa, ak mi píšu a tým ma zdržiavajú. Očakávam od nich, že je to samozrejmosť a tak si ich cením trochu menej. A to je desivé.

zdroj: unsplash.com

Je strašidelné a bolestivé premýšľať o tom takto. No je to pravdivé. O pozornosť blízkych nemusím tvrdo bojovať, nemusím nič robiť pre to, aby si ma všimli. Avšak mužovi, ktorý o mňa nemá veľký záujem, dávam maximálnu pozornosť a vkladám do neho veľké úsilie.

Bez toho, aby som si to uvedomovala, prenasledujem toxických ľudí namiesto toho, aby som trávila čas s ľuďmi, ktorí ma majú radi.

Viem, že musím prestať naháňať mužov, ktorí so mnou zaobchádzajú zle a musím dávať viac pozornosti ľuďom, ktorí so mnou zaobchádzajú dobre a s láskou.

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating