Pravda ti zahojí srdce oveľa rýchlejšie: Ak by s tebou chcel byť, tak by s tebou bol.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

A je milión možných dôvodov, prečo s tebou nie je. Možno je to sebecký hajzel, ktorý myslí len na seba, využíva ťa, aby niekto iný žiarlil, využíva ťa všeobecne, chová sa k tebe nepekne,..čokoľvek. No tento fakt je ešte ťažšie prijať, pokiaľ je to dobrý chlapec, ktorý ťa má úprimne rád, no jednoducho necíti to, čo cítiš ty. Alebo keď sa mu naozaj páčiš, no nemyslí si, že si tá pravá. Alebo keď sa ti len bojí ublížiť, pretože je zmätený z minulosti.

Faktom však je, že či už je to super chalan alebo hajzel, alebo niečo medzi, toto celé je o tebe. Treba sa pohnúť vpred. Pretože nezáleží na tom, či ste mali skvelý sex, či ťa neustále rozosmieval alebo ako dobre vám bolo, jednoducho s tebou nechce byť. Možno nie je príjemné zmieriť sa s tým, no za niekoľko týždňov to prejde. A možno vďaka tomu prijmeš koniec vášho vzťahu a nebudeš veci komplikovať zbytočnými hádkami.

lovefoto: tumblr

Je ľahké si tieto veci ospravedlniť a možno si aj pri čítaní týchto slov hovoríš pre seba tie svoje večné argumenty. Potrebuje len čas, potrebuje trochu priestoru, bojí sa záväzkov, tak naňho musím len ísť pomaly, stavia si okolo seba stenu a ja ju musím zbúrať.

No skús sa zamyslieť, ako sa cítiš ty. Ako jasné a prirodzené je pre teba milovať ho. Ako vôbec nemusíš pochybovať o tom, či s ním chceš byť. Ako vieš, že ti môže ublížiť, no je ti to úplne jedno. Chceš s ním byť, tak o neho bojuješ. Je to tak ľahké rozhodnutie, že to vlastne ani nie je rozhodnutie.

A vieš si predstaviť, že by si cítila všetky tieto veci a aj tak by si s ním nechcela byť?

Jednoducho necíti to, čo cítiš ty. Nie je o tom presvedčený, nie je to zďaleka tak jednoznačné, jeho srdce túži po niečom úplne inom. A nie je ľahké to prijať. No inak to nejde.

Je lepšie nechať si zlomiť srdce raz a poriadne, ako tisíckrát – neustále dookola, keď jeho reakcie nie sú také, ako by si očakávala. Začni úprimne milovať sama seba a priznaj si:

Ak by s tebou chcel byť, tak by s tebou bol.

Stocksy_txpc203e9889nY000_Small_398598foto: stocksy

titulná foto: thoughtcatalog.com