Rocky Johnson, profesionálny wrestlingový zápasník známy ako Soul Man, zomrel včera, 15. januára, vo veku 75 rokov. Počas svojej kariéry bojoval proti rasizmu a bol trénerom aj svojmu synovi, Dwaynovi, ktorého celý svet pozná pod prezývkou The Rock.

Johnson začal svoju kariéru už v 60. rokoch a bol to práve on, kto priviedol svojho syna k zápaseniu ešte skôr, ako sa z neho stal slávny herec. Meno Rocky Johnson prijal ako poctu dvom z jeho obľúbených favoritov v boxe: Rocky Marciano a Jack Johnson, čo bol prvý čierny šampión v ťažkej váhe. V jeho začiatkoch bojoval proti rasovým predsudkom a tvrdo makal, aby si z neho v ringu nespravili „čierny“ terč. Vyjadril sa, že chcel rešpekt tak, ako iní zápasníci.

Keď o zápasenie prejavil záujem syn Dwayne, povedal, že ho bude trénovať na 150 %, a bol na neho podľa vlastných slov naozaj tvrdý. Dwayne sa však nikdy nevzdal, a stal sa z neho rovnako úspešný zápasník. Neskôr aj herec v akčných filmoch. Bol to práve on, vďaka komu sa jeho otec dostal v roku 2008 do WWE siene slávy.

 

Zdroj: dailymail.co.uk, SITA

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.