Obľúbená speváčka musí v týchto dňoch čeliť žalobe kvôli svojmu albumu Evermore. Ako informoval portál Pitchfork, žalobu podal zástupca zábavného parku, ktorý nesie rovnaký názov ako spomínaný album.

V americkom štáte Utah v meste Pleasant Grove sa nachádza zábavný park s názvom Evermore. Jeho vedeniu sa nepáčilo, že 31-ročná speváčka pomenovala svoj album práve podľa ich parku. Na Taylor Swift teda podali žalobu, pričom tvrdia, že použitím tohto mena porušila práva na ochrannú známku parku.

Vedenie parku povedalo, že rovnomenný názov albumu negatívne ovplyvnil vyhľadateľnosť parku na Google, čo mohlo zmiasť ich návštevníkov. Od speváčky preto žiadajú odškodné vo výške milióna dolárov, úhradu všetkých právnych úkonov a tiež uznanie chyby, že názov jej albumu mohol negatívne ovplyvniť návštevníkov parku. Mnohí si vraj mysleli, že ide o spoluprácu parku Evermore s Taylor Swift.

Právnici speváčky však považujú žalobu za nepodloženú a neopodstatnenú. Podľa hovorcu Taylor Swift čelí zástupca zábavného parku minimálne piatim žalobám, pričom dlží viacerým ľuďom peniaze. Žaloba na speváčku je podľa jeho slov len trik, ako získať od nej peniaze.

Zdroj: pitchfork.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.