Sylvia Mannová, talentovaná tanečníčka, si žije svoj americký sen. Tomuto kreatívnemu umeniu sa venuje už dlhé roky. Potvrdilo sa u nej, že tvrdá drina a silné odhodlanie sa skutočne vypláca. V súčasnosti prerazila aj za „veľkou mládkou“, kde tancovala pre známeho rapera Tygu, autora hitu Taste! Čo všetko obnáša táto životná cesta prezradila pre Odzadu.sk.

Nepatrila medzi tradičné deti

Sylvia sa tancu venuje už odmalička. Aj v mladých rokoch vedela, že práve toto bude jej smerovaním. Nebola som typické dieťa. Škola a úlohy neboli pre mňa. Celý deň som čakala, kedy sa znova budem môcť hýbať. Začala som baletom, keď som mala 5 rokov. Neskôr som prešla na spoločenské tance, čomu som sa venovala súťažne 7 rokov. A cca, keď som mala 16, som sa začala venovať hopi-hopu, jazzu, heels, moderným štýlom,“ opísala svoje tanečné začiatky.

Jej úsilie sa rokmi vyplácalo, a preto tancovala pre mnohé televízne show. Bola súčasťou aj známej tanečníckej skupiny Ladylicious. Avšak Slovensko bolo pre ňu primalé. „Bola to úžasná skúsenosť. Ja som ale po Amerike túžila odmalička. Konkrétne Los Angeles. Takže pre mňa to bola len otázka času, kedy budem musieť zanechať, to čo som si vybudovala na SR a posunúť sa vpred,“ hovorí odhodlane.

View this post on Instagram

🖤💉

A post shared by S Y L V I A M A N N O V A (@sylvia_mannova) on

Tancuje z túžby, nie pre peniaze

Hoci tu zanechala svojich najbližších a čakala ju jedna z najväčších životných výziev, nevzdala sa. Sylvia uviedla, že to bola skutočne veľká zmena. Ako to spočiatku prežívala? „Moje prvé dni v USA boli krásne. Pamätám si, že som sa cítila slobodne. Užívala som si každú jednu chvíľu. Haha, strach z určitých vecí prišiel až neskôr,“ povedala.

Niekto by si pomyslel, že slovenská tanečníčka si žije svoj americký sen. No nie vždy je všetko tak, ako vyzerá a aj za týmto povolaním sa toho ukrýva omnoho viac. „Povolanie tanečník si ľudia nevyberajú kvôli peniazom. Ako tanečníčka musím povedať, že je to tvrdá drina každý deň a tá odmena je to, že sa môžem živiť tým, čo milujem. Ale nie je to jednoduché. Človek to naozaj musí milovať a obetovať sa pre tanec. A stojí to za to!“ prezradila náročnosť tohto umenia. Lenže snaha sa vypláca a úspešná Slovenka sa napríklad môže chváliť tým, že tancovala pre známeho rapera Tygu!

View this post on Instagram

Livin my best life out here ! @tyga

A post shared by S Y L V I A M A N N O V A (@sylvia_mannova) on

Necháva sa viesť osudom

Sylvia tancom doslova žije. No ako dlho bude zvládať toto náročné tempo? Má to premyslené. Prezradila nám, že je talentovaná vo viacerých smeroch: „Tancu by som sa chcela venovať určite najbližších 6-7 rokov. Postupne sa ale, samozrejme, rada budem venovať aj niečomu inému v oblasti umenia. Už som dostala zopár ponúk, konkrétne na herectvo. A keďže som vyštudovala herectvo na konzervatóriu na Slovensku, mám nejaké skúsenosti z divadla. Takže mi to nie je úplne cudzie. Ale uvidíme, čo život prinesie. Rada sa nechávam viesť osudom.“ 

Sylvia Mannová patrí medzi úspešných Slovákov. Vďaka talentu a odhodlaniu sa jej podarilo preraziť aj za „veľkou mlákou“. Ako vyššie uviedla, nebolo to jednoduché a hoci si splnila jeden z najväčších snov, stále je to drina. Presne ako celý život. Čo by teda odporučila ďalším ľuďom, ktorý si vytrvalo idú za svojím cieľom? Je to jednoduché: „Nenechaj sa ničím a nikým ovplyvniť. Ak niečo chceš, choď si za tým a obetuj pre to všetko,“ uzavrela.

Ďakujeme Sylvii Mannovej za rozhovor a prajeme mnoho ďalších úspechov!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.