Audrey je 16-ročná Londýnčanka, ktorá si jeden večer vyrazila do baru.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Audrey mala vždy rada hudbu. Každú pesničku mala napočúvanú tak miliónkrát. Nekonečné ranné cesty do školy si nedokázala predstaviť bez slúchadiel na ušiach. No ten večer bolo niečo inak. Prvýkrát hudbu POČULA. Bolo to prvýkrát, čo v nej hudba prebudila také zvláštne emócie.

 

foto: elitedaily
“Dokážeš zahrať You Know I’m No Good od Amy Winehouse?” Chalan s cigaretou v ústach mlčal. Keď sa Audrey zviechala k odchodu, povedal, “Áno zlatko, dokážem.” Premeral si dievča očami. Audrey mala na sebe úzke nohavice, mužskú flanelku a čierne konverzy. Vyzerala, že sa tam absolútne nehodí.

foto: elitedaily

Počas jej života sa nikto o jej spevácky talent nezaujímal. Ani ho nepoznal. Nepoznala ho ani Audrey. Nikdy nespievala, len občas v sprche, vo svojej izbe, keď bola sama doma. A teraz má zrazu celému baru ukázať, aká je to nadaná speváčka.

Audrey si naposledy odpila zo svojho drinku takým spôsobom, že s dámskym správaním to nič spoločné nemalo, agresívne položila pohár na cudzí stôl a sadla si na piano. Chalan na ňu žmurkol a začal hrať. Audrey sa poriadne nadýchla a vypustila zo seba prvý tón.

Jej hlas bol ako zamat. Všetko z nej išlo hladko ako jemné červené víno dole krkom. Bolo to ako shot whiskey, s dušou a sexy, nevinné a nebezpečné zároveň. Každé jedno slovo, ktoré vyšlo z jej úst, dokonale precítila. Medzi jej spevom a melódiou bol dokonalý súlad. Ona tú pieseň nespievala, ona bola jej súčasťou. Návštevníci baru boli v šoku. Nikdy nič krajšie nepočuli. Keď Audrey skončila, každý sa pýtal jediné: “Kto bolo to dievča a kde si ju môžeme vypočuť znova?”

foto: elitedaily
Keď sa zobudila, jej telefón bol plný neprečítaných správ a zmeškaných hovorov. Audrey bola unavená a totálne šťastná, veď ju obdivovali desiatky ľudí. Správy počkajú, radšej sa dá dokopy. Zapálila si cigaretu a vyvalila sa na gauč. Zapla si televízor a znova striedavo zaspávala.

Ráno sa rozhodla prečítať si všetky správy:

“Audrey, tu je Rick, majiteľ Cat Clubu. Počul som ťa spievať. Bol by som rád, keby si dnes o siedmej u nás vystúpila. Budú tam viacerí významní ľudia z vydavateľstiev. Zavolaj mi hneď ako budeš môcť. Všetci sa na teba tešia.”

No do riti…

foto: elitedaily
Stella totiž zdvihla telefón, keď jej Rick zavolal. Stella zabila celý deň vyberaním dokonalého outfitu a rozcvičovaním svojho hlasu. Stella okamžite odpovedala na všetky maily a správy. Stella spravila zo svojej kariéry prioritu.

A hoci bola Audrey možno aj talentovanejšia, nikdy nemala tento druh morálky a etiky. Nikdy neobetovala svoje pohodlie, aby využila príležitosť, ktorá sa jej naskytla. Možno aj chcela, no oddych a cigareta boli v tej chvíli dôležitejšie. Jej talent bol úplne zbytočný.

foto: elitedaily
Nedovoľ aby sa ti stalo to, čo sa stalo Audrey. Využi svoj talent na vytvorenie niečoho výnimočného. Pretože samotný talent je bezcenný. Je ho totiž prebytok. Talentovaných ľudí je mnoho. No nie každý sa dokáže odlíšiť, správať sa profesionálne a zodpovedne.

A nie je to ani o šťastí. Spoliehať sa na šťastie je pre slabochov. Buď proaktívny a spoliehaj sa na jedinú vec, ktorú máš: sám seba.

zdroj: startitup, titulná foto: elitedaily