Veľa ľudí tomu neprikladá žiaden väčší zmysel, no pravdou je, že reč tela ťa dokáže vo viacerých situáciách zradiť. V našom staršom článku nájdeš znaky, ako sa správa sebavedomá žena. Niektoré to len hrajú, no presne reč tela ich dokáže prezradiť.

Dnes sa zameriame na najčastejšie chyby, ktorých sa dopúšťame a kvôli nim zanechávame u iných ľudí zlý a negatívny dojem.

Týmto veciam by si sa mala vyvarovať.

Uhýbanie pohľadom

Keď sa s niekým rozprávaš, mala by si sa mu pozerať do očí. Áno, aj keď je to nepríjemné. Uhýbanie pohľadom môže svedčiť o tvojom nízkom sebavedomí alebo o tom, že nehovoríš pravdu. Pri rozhovore sa pozeraj na daného človeka a nie niekam ponad neho.

Prekrižovanie rúk

Ak si prekrižuješ ruky na hrudi, ide o neklamný znak toho, že k sebe nechceš nikoho pustiť a správaš sa nedostupne. Ľudia preto môžu stratiť záujem osloviť ťa a nebudú chcieť byť v tvojej prítomnosti. Niekedy to môže pôsobiť tiež arogantne a povýšenecky.

Časté pozeranie na hodinky

Ak sa s niekým rozprávaš a pozeráš sa pritom na hodinky, dotyčnému môžeš dať najavo, že s ním viac nechceš strácať čas a nudí ťa. V prípade, že sa naozaj niekam ponáhľaš, normálne sa ospravedlň. Určite to každý pochopí lepšie, ako keď budeš mlčať a bude z teba sršiť nervozita.

Pozeranie do mobilu

Nielen pozeranie na hodinky je neslušné, ale taktiež hranie sa s mobilom. Ide o neslušné a drzé správanie a iným ľuďom len ukážeš, že si ich nevážiš. Ak by si ich rešpektovala, dávala by si pozor na to, čo robia alebo hovoria.

Žiaden osobný priestor

Ak sa stretneš a zoznámiš s novými ľuďmi, nemala by si sa na nich lepiť. Dopraj im osobný priestor, inak budú v pomykove z toho, čo si o tebe majú myslieť. Je iné, ak narušíš osobnú zónu svojich najbližších alebo kamarátov, pre nich je to normálne. Od cudzích si drž radšej mierny (zdravý) odstup.

Hrbenie sa

Ak chceš urobiť dobrý dojem, mala by si stáť aj sedieť vzpriamene. Ak sa budeš hrbiť a budeš vyzerať neisto, ľudia si budú myslieť, že máš nízke sebavedomie. A len málokto chce niečo riešiť s nesebavedomými ľuďmi. Aj keď si trochu nervózna, nedaj to na sebe poznať.

Hryzenie nechtov

Hryzenie nechtov nepatrí ani do súkromia, nie to ešte do spoločnosti iných ľudí. Ostatní si o tebe môžu myslieť, že si nechutná a nedbáš na svoj upravený vzhľad. Taktiež tak môžeš ukázať svoju nervozitu a nedočkavosť.

Ak niektorú z týchto vecí robievaš, radšej sa snaž tento zlozvyk čo najskôr odstrániť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.