Mužská kolekcia Moschino jeseň/zima 2018-19 predvedená 13. januára 2018 v Miláne počas týždna módy Milan Fashion Week – muži a ženská pre-fall kolekcia z dielne Jeremy Scott opäť šokovala. Ak ste si mysleli, že už viac to nejde, po zhliadnutí kolekcie jar/leto 2018 móda ženy,  počas septembrového Milan Fashion Weeku, kde modelky zaodel do  prírody – do obláčikov z kvetov, lupeňov a korún stromov, mýlili ste sa.

Moschino tentokrát udrel na zmysli nie romantickým nádychom kolekcie, ale úplne naopak,  prehliadka bola presýtená napínavou atmosférou s nádychom erotiky, prvkami sado-maso a podtónom fetišu.

Provokatívna, expresívna, arogantne odvážna so sexuálnym podtónom. Moschino,  kreatívny riaditeľ Jeremy Scot predstavilo výbušnú zrážku dvoch prvkov, spojenie svetáckeho muža s jeho temnou stránkou. Oblekové saká, látky na obleky, prúžky, bankársky odev, to boli hlavné prvky tejto kolekcie, ktoré módny dom Moschino obnovil a pretvoril nečakaným, provokatívnym až vzrušujúcim spôsobom. Bankárske obleky boli rozpolené a zvlečené z ramien, chýbali niektoré časti, holé ramená mužov bez rukávov alebo dokonca úplne chýbajúca vrchná časť, či odhalené hrude s popruhami s erotickým nádychom a prvkami sado-maso.

zdroj: Vogue.com

Niečím podobným pred 30 rokmi šokovala speváčka Madonna v klipe Express Yourself.  Za zvuku dominantnej pulzujúcej hudby sa na móle blysli  vysoké lakované šnurovacie čižmy nad kolená, čižmy rybárskeho strihu až ku stehnám, lesknúca sa lakovaná koža a celo telové latexové modely, modely s kuklami na hlavách, vysoké pánske čižmy na nahom tele, alebo vo variante s kabátom, bol zvýraznený mužský pás, použité korzety, policajné čiapky, mužské strihy riešené spredu a vzadu naopak s vyčačkanou časťou, koža v kombinácii s ligotavými strapcami,  volánmi a boa,  smokingové strihy búnd a kabátov,  použitie sado-maso prvkov, všade dýchajúci fetiš loook.

 

 

zdroj: Vogue.com

Zobraziť celú galériu (35)
zdroj: Models wear creations as part of the Moschino men's Fall-Winter 2018-19 collection, that was presented in Milan, Italy, Saturday, Jan.13, 2018. (AP Photo/Antonio Calanni)

zdroj: Vogue.com

zdroj: Vogue.com

zdroj: Vogue.com

zdroj: Vogue.com

Odhliadnuc od latexu, kože, sado-maso prvkov, Moschino predviedol aj kolekciu nositeľných kabátov klasického strihu, kvalitných tradičných materiálov, eleganciu a jednoduchosť.

zdroj: Vogue.com

zdroj: Vogue.com

zdroj: Moschino

Taktiež sme mohli vidieť tradičné trench coaty klasického strihu alebo netradičné smokingového strihu a vpredu s krátkou časťou a z umelých materiálov.

zdroj: Moschino

zdroj: Vogue.com

Ďalším nositeľným kúskom z kolekcie bol kabát z falošnej kožušiny s nápismi.

Zdroj: Vogue. com

Expresívna časť mužskej kolekcie z dielne Moschino mixujúca zároveň role mužov, žien a stvorení odlišnej sexuálnej orientácie, kde každý z modelov mal vlastnú rolu, neidentifikovateľné pohlavia či odlišné sexuálne orientácie, muži v ženských prvkoch oblečenia, to všetko je vo vzájomne synchronicite.  Potláčané sú jasné línie delenia pohlaví, všetko na rovnakej platforme existenčného bytia, uvoľnené sú názorovo úzke predstavy  oslobodené od škrupúľ.

zdroj: Vogue.com

zdroj: Vogue.com

Klasické vlnené kabáty, kabáty z umelej kožušiny, saká a bundy boli potlačené poznámkami, slovami ako kosť, odpad, či gýč a horúci alebo grafickými potlačami so zapínacím špendlíkom navodzujúc punkový efekt.

zdroj: Vogue.com

Mužské kravaty v čiernej koži a všetky sado-maso prvky sa objavili buť v latexovom prevedení alebo v koži: masky, helmy, čižmy, obojky, popruhy, rukavice.

zdroj: Vogue.com

Nemôžeme opomenúť dlhé sexi glamour rukavice a korzety alebo psie obojky.

zdroj:  Moschino

Jeremy Scott sa vyhral aj so strihom kabátov, veľa z nich malo predĺžené vlečky v takmer surrealistických strihov.  Chrbát kabátov s vlečkami ťahajúcimi sa po móle

zdroj: Vogue.com

zdroj: Vogue.com

Objavili sa provokatívne ultra sexi krátke ženské outfity v kombinácii so šnurovacími čižmami výšky po stehná a extravagantný mužský model priehľadného čierneho županu s boa.

zdroj: Vogue.com

Jeremy Scott zakončil módnu show tandemovým spojeným smokingovým sakom na dvoch modelkách, ktoré prešli po móle vo vysokých opätkoch so sakom spojeným na zadnej časti evokujúc spojenie muža a ženy, spoločne navždy ako dvojičky.  Show sa niesla v duchu odkazu –  potláčanie línií pohlaví – ktorý je muž a ktorá je žena?

zdroj: Vogue.com

V kolekcii sme mohli ale vidieť aj pekné nositeľné modely šiat z jemných materiálov, krátke či dlhé šaty.

zdroj: Vogue.com

Módny návrhár Jeremy Scott vyšiel na záver prehliadky na mólo so všetkými modelmi. 

Naproti tomu v septembri 21. , 2017 šokoval touto romanticko-snovou kolekciou inšpirovanou z prírody. Modelky zaodel do kvetín, lupeňov, korún stromov a obláčikov, či púčikov.

Zdroj: thequardian.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.