Keď si zaľúbená, spravíš pre muža čokoľvek. A čokoľvek aj pre to, aby si ho nestratila. Občas práve touto snahou dosiahneš pravý opak a on ťa opustí. Ak to naozaj nechceš dopustiť, maj na pamäti pár vecí.

Tvoj partner je tvoj partner. Nie je to tvoje dieťa, ktoré potrebuje neustálu kontrolu. Nie je to nesamostatná osoba, ktorá potrebuje tvoje povolenie na každú vec, ktorú chce spraviť. Nechci mu riadiť život, pretože až to jedného dňa prekročí hranice, dá ti zbohom. Aj keď si to možno myslela dobre, nikto nechce prísť aj o posledný kúsok svojej slobody.

Potrebuje vedieť, že ho stále miluješ. Či ste spolu mesiac alebo 10 rokov. Potrebuje vedieť, že ti na ňom záleží, cítiť tvoje objatie, počuť tie krásne slová. Chce mať istotu, že tá iskra medzi vami nezhasla. Pretože ak na ňu zabudne, začne pomaly zabúdať aj na teba.

Tiež potrebuje tvoju podporu. Vedieť, že pri ňom stojíš za každých okolností a podáš mu pomocnú ruku. Že ho budeš podporovať v jeho snoch. Sedieť na tribúne počas jeho zápasu, či priniesť kávu, pretože potrebuje na svojom projekte pracovať dlho do noci. Človek, ktorý ti neukáže, že stojí za tebou, za vzťah nestojí.

A v neposlednom rade, od ženy, ktorá ho miluje, potrebuje cítiť dôveru. Vedieť, že sa jej môže so všetkým zveriť bez toho, aby to posunula ďalej. Bez toho, aby ho súdila. Vedieť, že aj ona si je jeho láskou istá a nemusí si robiť starosti. Pretože dôvera, tá je najdôležitejšia. Môžeš ho akokoľvek veľmi milovať, no ak vám bude chýbať, skôr či neskôr sa budete musieť rozdeliť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.