Čím sme staršie, tým máme väčšie nároky na muža, pretože už vieme, aké sme, čo od života očakávame a čo chceme. Hovorí sa, že ženy bez partnerov sú stereotypné, no nie je tomu úplne tak. Iní ľudia absolútne netušia, ako sa tie ženy cítia. V priebehu pár rokov, ak sú neustále bez partnera alebo len skúšajú rôzne zoznamky, zisťujú, že lepšie je byť sama, ako s niekým, kto jej len spôsobuje trápenie. 

Čím sme staršie, cítime sa lepšie, spokojnejšie a vyrovnanejšie. Prešli sme si istými životnými obdobiami, už viac vieme, čo od druhých čakať a preto nás čokoľvek nedostane. Už rôzne štúdie dokázali, že čím sme starší, vieme si viac užívať život a ak nám nejaký vzťah nevyhovuje, odchádzame skôr, akoby sme sa mali úplne zničiť.

Určite aj ty si potvrdíš, že nechápeš, ako si ako úplne mladá teenegerka mohla dovoliť ľuďom zaobchádzať s tebou až príliš. Ako si sa nechala manipulovať a taktiež nechápeš ani vzťahy, ktoré si mala.

zdroj: Photo by Priscilla Du Preez on Unsplash.com

Možno to bude aj tou emancipáciou, no v tomto prípade to nie je niečo, čo je príliš zlé. Práve naopak. Je úplne v poriadku, ak vieš, že ti je lepšie samej, ako vo vzťahu, v ktorom by si nebola šťastná. Samozrejme, nemyslím to, tak, že by si mala byť nezadaná navždy, no ak momentálne cítiš, že ti je lepšie samej, nie je dôvod sa hrnúť do vzťahu. Dôveruj načasovaniu v tvojom živote. 

Tvoj vzťah k sebe samej je ten najdôležitejší, preto je dôležité, aby si ho neustále budovala. Ako budeš môcť milovať niekoho iného, keď nemiluješ samu seba? Tvoje vzťahy s inými sú zrkadlom vzťahu k samej sebe. Samota nie je nepriateľ a uvidíš to, keď zistíš, aké je skvelé byť aj chvíľu sama so sebou, nie len skákať zo vzťahu do vzťahu.

Buduj si svoju nezávislosť, uč sa, ži a ver, že žiješ spokojný život aj ako single žena. A ver, že ani to nebude trvať večne.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.