unsplash.com

Sebaláska alebo self love. Všetky dobre vieme o čo sa jedná, prečo je tak veľmi dôležitá a prečo je ťažké vybudovať si ju. Lenže tento článok nie je o budovaní sebalásky. Je o tom, čo pozitívne ti prinesie a ako zmení tvoj život k lepšiemu. Dúfam, že ťa inšpiruje a motivuje k budovaní tej svojej.

#1 Zdravie

Ak sa naozaj miluješ, miluješ aj svoje telo a svoje zdravie, či už fyzické alebo mentálne. Začneš jesť zdravé jedlo pretože vieš, že to je pre teba dobré. Budeš sa starať o svoje mentálne zdravie najlepšie ako vieš, pretože si nechceš ubližovať. Keď si uvedomíš, že sa máš skutočne rada, budeš sa sama k sebe tak aj správať.

zdroj: unsplash.com

#2 Vzťahy, nálada a šťastie

To ako sa ty prihováraš ku sebe, to ako sa vnímaš alebo to, ako sa o seba staráš je vidieť navonok, možno aj viac, ako by si si myslela. Ľudia ťa budú vnímať šťastnejšiu, spokojnejšiu, vyrovnanú sama so sebou. Na tvoje vzťahy či už v rodine, s priateľmi alebo priateľom to môže mať len pozitívny vplyv.

Verím tomu, že každý človek vyžaruje istú energiu. Tú energiu si tvoríme my sami, aj keď nám to niekedy niekto alebo niečo môže poriadne skomplikovať, mysli na to, že jedine ty ju dokážeš zmeniť. Či už k lepšiemu alebo k horšiemu. Je to len na tebe ako uvidíš veci okolo seba. Či sa sústredíš na to zlé alebo budeš hľadať pozitíva a snažiť sa udržať si dobrú náladu a energiu.

#3 Sebavedomie a tvoj vlastný štýl

Nájdeš svoj vlastný štýl. Budeš sa cítiť skvele v oblečení, ktoré si si vybrala. Bude sa ti páčiť tvoj make-up, tvoje vlasy, doplnky… Bude sa ti páčiť ako vyzeráš, pretože si to TY. Uvedomíš si svoju hodnotu a zistíš, že si lepšia ako tí, ktorí ti niekedy tvrdili opak. Objavíš to kým ozaj si, objavíš samú seba. To je ten najväčší poklad a už nikto, ti ho nikdy nevezme.

#4 Získaš motiváciu niečo robiť, pretože si veríš. Veríš, že to dokážeš
#5 Ľahko sa prenesieš cez všetko zlé

Tak napríklad ľahšie ľuďom odpustíš. A prečo? Pretože vieš, že nemá cenu trápiť sa tým alebo byť nahnevaná za niečo, čo sa stalo a už to nezmeníš. Odpustíš ľuďom, ktorí ti ublížili, pretože nebudeš zbytočne ničiť seba kvôli nim.

Alebo ak ty urobíš chybu. Asi by si sa najskôr začala obviňovať. Nenávidieť samú seba pre nejakú hlúposť, ktorá sa ti podarila. Ale ak by to bol niekto iný? Niekto koho ľúbiš? Čo by si urobila? Najskôr by si sa toho človeka asi snažila utešiť. Vysvetlila by si mu, že nie je taký zlý ako si myslí a že všetci robíme chyby. Prečo to tak neurobíš aj sama so sebou? Seba by si mala ľúbiť zo všetkých najviac a podľa toho, sa k sebe tak správať. A to aj vtedy, keď si urobila chybu.

Začneš rešpektovať to, že nie si dokonalá, prijmeš svoje nedostatky a naučíš sa ich milovať.

zdroj: unsplash.com

#6 Prestane ťa trápiť, čo si o tebe myslia ostatní

Tak ako sa budeš rešpektovať za to, aká si vo vnútri, prijmeš aj svoj zovňajšok. Prijmeš všetky svoje nedokonalosti, veci ktoré by si na sebe rada zmenila.

Nie si taká, ako ťa vidia ostatní. Si taká, ako sa vidíš ty. Pretože ty najlepšie vieš, aká v skutočnosti si.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife