meryldenis
instagram.com/meryldenis

Láska má mnoho podôb a nemusíme vždy vyslovovať tie dve čarovné slová. Často za nás povedia viac činy alebo obavy, kvôli ktorým hovoríme napríklad „dávaj si pozor“. Záleží vám jeden na druhom, a preto si viete vyjadriť svoje city rôznymi spôsobmi. Portál Thinking Humanity, HackSpirit a Psychology Today uviedli tieto príklady.

Komplimenty

Dohodli ste si ďalšie rande alebo si iba posielate milé fotografie, či videá. Keď ti povie, ako veľmi ti to dnes pristane, nevstúpi tebe aj jemu jemná červeň do líc? Rovnako môže oceniť tvoju inteligenciu, humor, či spôsob, ako s ním komunikuješ. Aj tieto jemné komplimenty sú znakom bližšej náklonnosti. Neboj sa mu ich opätovať.

Opora a podpora

Ak nemôžete byť fyzicky pri sebe a oboch vás čaká vyťažený deň, nebojte sa podporiť jeden druhého. Vtedy typu držím ti palce/veľa šťastia/určite to zvládneš, daj vedieť, ako si dopadol/la sú tiež prejavom lásky. Znamená to, že myslíme na svojho partnera a veríme v neho najviac ako sa len dá. Prípadne, ak sa niečo pokazilo a počuješ z jeho úst: „To je v poriadku, som s tebou…“ buď si istá, že ťa má naozaj rád.

Malé prekvapenia

Jedna z najkrajších vecí je, keď ťa partner počúva a pamätá si takmer každý jeden detail. Preto, keď sa máte stretnúť, uvarí tvoje obľúbené jedlo, či drink. Ak toto naozaj nie je prejav lásky, tak čo sa tým potom snaží povedať? Premýšľa nad tebou celý deň a prejavuje ti svoje emócie prostredníctvom týchto prekvapení. Sú to krásne a nevinné gestá, ktoré sú však naplnené hlbokými citmi.

Ste prioritou jeden pre druhého

Dokážete žiť svoje vlastné životy, ale aj tak ste schopní nájsť si na seba čas. Je to pre vás nevyhnutnosť. Neviete zaspať s tým pocitom, že ste o sebe nepočuli celý deň. A toto je asi najsilnejší prejav lásky. Napriek všetkej vyťaženosti ste pre seba prioritou a nepotrebujete si nahlas povedať tie dve čarovné slová. Činy tvrdia aj tak omnoho viac.

Bojujete o seba, aj keď ste už oficiálne spolu

Niekedy sa stane, že keď sa dvaja ľudia dajú konečne dokopy, jeden z nich sa už prestane snažiť. Ako by už celá vec bola vyriešená a zrazu si netreba prejavovať nehu, či záujem. Preto je prejavom hlbších citov aj naďalej pokračujúca podpora, či akákoľvek iniciatíva alebo komunikácia. Ak ste ešte stále nevyslovili svoje city nahlas, táto nepretržitá snaha je dostatočným dôkazom.

Chcete byť pri sebe nech sa deje čokoľvek

Partnera si vyberaj naozaj pozorne. Jeho opora sa zíde najmä v ťažkých časoch. Má ťa skutočne rád, keď ti vo všetkom dodáva istotu a bude sa s tebou rozprávať do vtedy, kým sa tvoje obavy aspoň troška nezlepšia. Ak ti nevie pomôcť s problémami, ale predsa ťa ľúbi, bude pri tebe stáť napriek všetkému. A rovnako aj ty pri ňom.

Zdroj: Thinking Humanity, HackSpirit a Psychology Today

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating