Unsplash/Toa Heftiba

Zo začiatku bol náš vzťah dokonalý. Hotová idylka. Postupom času sa však začalo niečo meniť a on sa začal meniť. Čo je však najhoršie, sám si to neuvedomoval, no ja som sa začala trápiť. On si myslí, že je dokonalý partner a nedochádza mu, že to tak nie je. Už nie.

Od milého, pozorného, chápavého a láskyplného chlapa sa zmenil na niekoho, kto neustále kritizuje, hľadá dôvody, aby na mňa mohol za všetko zvaľovať vinu a taktiež hľadá dôvody na vyvolanie hádky. No všetko robí tak, aby som najhoršie vyzerala práve ja.

Vo všetkom, čo urobím, hľadá niečo zlé. Pritom robím veci tak, ako doteraz a tak, ako bol zvyknutý. Zrazu mu nevyhovuje obed, ktorý urobím, nepáči sa mu, ako šoférujem a dokonca má problém aj s tým, akým spôsobom som uložila veci do skrine.

Nikdy sa neponúkne, že by mi pomohol. Doteraz som sa na neho mohla spoľahnúť, no teraz si už ani neprečíta správy, ktoré mu pošlem, ak niečo potrebujem. Nekúpi nič, o čo ho poprosím, prípadne donesie niečo úplne iné a ešte skritizuje mňa, že som mu nedala jasnejšie inštrukcie.

Ak urobí niečo zle, nie je schopný si priznať chybu a ospravedlniť sa. Radšej sa hrá na urazeného a čaká, kým za ním prídem ja a odprosím ho. Aj tak si nájde spôsob, akým to obráti a napokon z toho ja vyjdem ako tá, čo za všetko môže. Z jeho úst už dokonca nepočúvam žiadne pekné slová. Ani si nepamätám, kedy naposledy mi povedal, že ma ľúbi.

Chýba mi to, akým bol kedysi. A ešte viac ma mrzí, že si nie je schopný priznať pravdu a tvári sa, že sa nič nezmenilo. V takomto vzťahu však nemôžeš byť dlho šťastná. Zbytočne sa budeš trápiť pre niekoho, kto o to zjavne nemá záujem. Takýto vzťah začína mať znaky toxickosti, ktorá pre teba môže byť naozaj zlá.

Ak sa v takomto vzťahu nachádzaš aj ty, čím skôr s tým začni niečo robiť a riešiť to. Kým nie je úplne neskoro.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating