Viem, dnes je plný internet článkov o tom, ako sa mať naozaj rada, o tom ako nájsť právu sebalásku, vedieť si vážiť samú seba a nedovoliť nikomu, aby ťa ponižoval alebo aby ťa zneisťoval v tom, čím si si sama istá. Táto téma sebalásky je diskutovaná mnohými blogermi, mnohými časopismi. Keď len zapnem tú našu obľúbenú sieť, kde väčšina z nás rada pridáva fotky, nájdem tam veľa dievčat, ktoré majú dokonalú postavu a potom vidím aj veľa fotiek typu realita a instagram. Áno je pravda, že sa netreba nechať oklamať internetom. Priznávam sa ja sama som prečítala veľa týchto článkov o tom ako sa mať rada, veď na tom predsa nie je nič zlé. Prečítaš si myšlienky niekoho, kto sa snaží o to o čo aj ty.

Zdroj: unsplash.com

Vždy som si vravela, že presne toto musím robiť a jediné na čo som prišla bolo to, že som síce prečítala to čo som hľadala, ale nezmenilo ma to. To, že si prečítam nejaký článok ma nezmení. Poviem ti niečo na čo som prišla. To ako sa máš mať naozaj rada ti nepovie nik a ani žiadny článok. Áno, inšpiruješ sa. Ale na to, ako to naozaj uskutočniť, musíš prísť sama. Musíš prísť na to, čo ťa naozaj baví a na to, kým si alebo kým chceš byť. Zistíš to len tak, že sa prestaneš naháňať za týmto všetkým a začneš si naplno užívať život. Prijmeš to, aká si so všetkými dobrými, ale aj zlými vlastnosťami.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: unsplash.com
Zdroj: unsplash.com

A môj malý postreh?

Nie som presne v tom bode, že som skutočne spokojná sama so sebou, ale už som sa naučila vážiť si samú seba, bez toho, aby mi niekto iný povedal, že som skvelá a viem, že som na tej ceste, aby som si jedného dňa povedala, že som urobila všetko čo som chcela. Nie je to jednodňová záležitosť len tak zmeniť niečo vo svojom živote. Je to beh na dlhú trať. Nie je ľahký, ani náročný, ale rozhodne stojí za to! 🙂

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.